کد خبر: 530309 A

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شوشتر گفت: به منظور پیشگیری از اثرات زیست محیطی اجرای پروژه‌های شرکت نفت در منطقه حفاظت‌شده کرایی بازدید و بررسی از محل اجرای پروژه ها به طور مستمر انجام می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، علی فتحی نیا با اعلام این خبر افزود: منطقه حفاظت‌شده کرایی با وسعت حدود 40 هزار هکتار زیستگاه گونه قوچ و میش وحشی در استان بوده که در سال 1396 و بعد از حدود دو دوره که به عنوان شکار ممنوع اعلام شد، در سال 1388 به منطقه حفاظت شده ارتقا یافت .

وجود میدان‌های نفتی متعدد در این منطقه از چالش‌های مهم برای این منطقه حفاظت شده به شمار می‌رود ،لذا ضرورت نظارت بیشتر ومستمر بر فعالیتهای نفتی در مجاورت این منطقه برای پیشگیری از خسارات زیست محیطی به این زیستگاه را بیشتر می‌کند.

وی در ادامه افزود: انتظار می‌رود دستگاه‌های اجرایی قبل از اجرای پروژه‌های خود به ویژه در مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست ، طبق قانون نسبت به اخذ مجوز زیست محیطی اقدام وتعامل لازم را با ادارات محیط زیست به‌عنوان متولی امر حفاظت از محیط زیست در زمینه حفاظت از عرصه‌های طبیعی و به طور کلی محیط زیست داشته باشند تابتوانیم شاهد توسعه‌ای پایدار باشیم.

 

 

اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر