کد خبر: 530472 A

نماینده سازمان های مردم نهاد خوزستان در گفتگو با ایلنا:

نماینده سازمان های مردم نهاد استان خوزستان گفت: حضور جدی و حمایت کامل معنوی شخص استاندار فعلی موجب شروع و ایجاد زیر ساخت های فرهنگی جدید در خوزستان شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، مجید کیوانی نماینده سازمان های مردم نهاد این استان و مدیر انجمن میراث فرهنگی نوژان کارون در گفتگو با خبرنگار ایلنا در اهواز، گفت: سازمان های مردم نهاد در ۱۵ حوزه فعالیت دارند:

۱. میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری

۲. امور فرهنگی و هنری

۳. آسیب های اجتماعی

۴. امور خیریه

۵.امور حمایتی درمانی

۶.حقوق شهروندی

۷.کار آفرینی و اشتغال

۸. فناوری و پژوهشی

۹.اقوام و پاسداری از فرهنگ و رسوم بومی

۱۰.محیط زیست و منابع طبیعی

۱۱. امور مذهبی و ارزشهای دینی

۱۳. امور جهادی و اندیشه های انقلابی

۱۴. توسعه و زیر ساخت های فرهنگی و اجتماعی

۱۵. مدیریت بحران و پدافند غیر عامل

مدیر انجمن میراث فرهنگی  نوژان کارون اظهار داشت: بر اساس آمار  مربوط به ثبت سازمان های مردم نهاد استان خوزستان، تقریبا در حوزه معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان 305 سازمان مردم نهاد در تخصص های مختلف وجود دارد که مجوزهای خود را در سامانه وزارت کشور ثبت کرده اند.

وی افزود: همچنین ناجا 102 سازمان مردم نهاد، اداره کل ورزش و جوانان تقریبا 70 سازمان مردم نهاد و سازمان بهزیستی نیز  160 سازمان مردم نهاد را در خوزستان مدیریت می کنند.

کیوانی در ادامه گفت: اقدامات مثبتی که در دولت تدبیر و امید در حوزه سمن های خوزستان توسط نماینده عالی این دولت انجام گردیده است شامل: راه اندازی خانه سازمان های مردم نهاد خوزستان، مشارکت گسترده و فعال سمن های حوزه های مختلف در پروژه آسیب های اجتماعی و مقابله با پدیده شوم حاشیه نشینی در چند شهر استان، اجرای چندین پروژه بزرگ نمایشگاهی و جشنواره در طول ۴ سال گذشته توسط سمن ها و مشارکت گسترده فعالان محیط زیست در آگاهی بخشیدن به شهروندان و کاشت نهال، پیگیری فعالان این بخش برای مطالبات حقوق شهروندی، میراث فرهنگی و امور فرهنگی و هنری و راه اندازی پایگاه خیریه و تهیه صدها ملزومات ازدواج برای خانواده های بی بضاعت بوده است.

وی با بیان این که تفاوت ویژه و رشد خوب این دوره سمن ها نسبت به دوره های گذشته قابل مشاهده است بیان داشت: حضور جدی و حمایت کامل معنوی شخص استاندار فعلی موجب شروع و ایجاد زیر ساخت های  فرهنگی جدید در خوزستان شده است.

کیوانی در پایان افزود: تفاوت استاندار جوان و متعهد امروز خوزستان نسبت به پیشینیان در همین حوزه با دیدگاهی بسیار متفاوت، مثبت و اعتمادی راسخ و درونی به حضور متعهدانه سازمان های مردم در بیشتر اتفاقات مهم استان دارد و همین اعتماد و ایمان به سمن ها در نوع خود در تاریخ مدیریت فرهنگی و اجتماعی استان ماندگار خواهد شد.

 

خبرنگار: لیلا کیانی کیا

سازمان مردم نهاد خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر