کد خبر: 547637 A

با حضور معاون اجتماعی دادگستری استان برگزار شد؛

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان خوزستان از نشست هماهنگی برگزاری نمایشگاه پیشگیری از وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی دادگستری خوزستان با حضور جمعی از مسئولان دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، حجت الاسلام و المسلمین عبدالحمید امانت بهبهانی در این نشست اظهار داشت: این نمایشگاه با هدف معرفی اهمیت و مفاهیم پیشگیری و ارائه عملکرد دستگاه‌های مختلف در این زمینه برگزار می‌شود.

وی افزود: محصولات ارائه شده در این نمایشگاه  در قالب های مختلف هنری و فرهنگی است و باید به گونه‌ای برگزار شود که بازدیدکنندگان دیگران را به بازدید از آن دعوت کنند.

وی از کلیه دستگاه‌های استان خواست تا ضمن حمایت از برگزاری این نمایشگاه، به مسائل اجتماعی مانند طلاق، اعتیاد، حاشیه‌نشینی و مفاسد اخلاقی که ریشه جرائم بسیاری است و حل این معضلات مورد تأکید مقام معظم رهبری قرار دارد، توجه ویژه‌ای داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین امانت بهبهانی همچنین با اشاره به سامانه سجام، گفت: هدف ما در معاونت پیشگیری، مچ‌گیری نیست و اعتقاد ما بر این است که با تشکیل پرونده قضایی از گزارش‌های مردمی، کار به جایی نمی‌رسد.

وی تصریح کرد: آنچه به سود نظام و مردم است، دعوت از مسئولان امر در جلسات، و طرح و حل این مشکلات است.

معاون فرهنگی حوزه هنری استان خوزستان نیز در ادامه این نشست، گفت: بدترین مواجهه با تکنولوژی، حذف آن است و بدترین ضربه را وقتی می‌خوریم که بخواهیم درها را به روی خودمان ببندیم.

محمّد غدیرزاده با اشاره به نمونه‌های موفق همکاری هنر و رسانه در امر پیشگیری، افزود: برخی انیمیشن‌های کوتاه تلویزیونی، در سال‌های اخیر به خوبی توانسته‌اند مهارت‌های زندگی را به مردم آموزش دهند و این گامی در جهت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و جرائم است.

وی ادامه داد: امروز با ذهن کنجکاو نوجوانان و جوانانی روبرو هستیم که به دنبال ترسیم اهداف آینده‌شان هستند و این نمایشگاه، فرصت خوبی است که پاسخ بسیاری از سؤالات خود را دریافت کنند.

غدیرزاده گفت: بیشتر برنامه‌های پیش‌بینی شده در این نمایشگاه، اجرایی، فرهنگی و مشاوره‌ای است  جامعه مورد هدف ما بیشتر، دانش‌آموزان و خانواده‌های جوان هستند.

در ادامه این نشست، حاضران به بحث و تبادل نظر در خصوص برگزاری هرچه بهتر این نمایشگاه پرداختند.

 

اداره کل دادگستری استان خوز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر