کد خبر: 548285 A

استاندار خوزستان در شورای سلامت اعلام کرد:

استاندارخوزستان گفت: هرس درختان کنوکارپوس پیش از آغاز فصل بارندگی انجام شود و در صورت مراجعه بیماران تنفسی به مراکز درمانی، رایگان ویزیت شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، غلامرضا شریعتی در جلسه شورای سلامت که امروز چهارشنبه (26 مهرماه) در سالن جلسات استانداری برگزار شد، با انتقاد از مدیرانی که در جلسه حضور نداشتند اظهارکرد: این شورا یکی از شوراهای مهم استان است و حضور مدیران ضروری و عذر بدون هماهنگی از قبل به هیچ وجه قابل قبول نیست.

همه دستگاههای اجرایی در هرس کردن درختان کنوکارپوس با شهرداری همکاری کنند

وی درباره هرس درختان کنوکارپوس با توجه به فرا رسیدن فصل پاییز افزود: در واقع متولی اصلی فضای سبز شهرداری است اما باتوجه به فرارسیدن فصل بارندگی و امکان بروز بیماری های تنفسی ناشی از گردافشانی درختان کنوکارپوس،لازم است همه دستگاههای اجرایی جهت هرس کردن این درختان با شهرداری همکاری داشته باشند.

استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: سال گذشته با همکاری که با شهرداری شد 150 هزار اصله درخت کنوکارپوس هرس شد که در این زمینه شاهد تحول جدی بودیم به طوری که تعداد مراجعات بیماران تنفسی به مراکز درمانی خیلی کم شد.

شریعتی با تشکر از شهردار اهواز گفت: شهر واقعا از لحاظت نظافت تغییر کرده و این تغییرات کاملا ملموس است اما در حوزه های تخصصی مقطعی مثل هرس درختان کنوکارپوس انتظار می رود شهرداری جدی تر وارد کار شود.

وی با تاکید بر اینکه تمام دستگاههای اجرایی و شرکت ها باید در هرس این درختان همکاری کنند تصریح کرد: ستاد بحران استانداری پیگیر باشد و هر دستگاهی که همکاری نکرد را گزارش دهد.با توجه به اینکه پیش بینی شده اولین بارندگی 16 آبان ماه باشد و امسال به دلیل مقارن شدن این تاریخ با پیاده روی اربعین حسینی موضوع اهمیت زیادی دارد.

کمبود اعتبار دلیل بر عدم انجام وظایف دستگاهها نیست

استاندار خوزستان در خصوص حل مشکلات بهداشتی آب در برخی مناطق استان خاطرنشان کرد: کمبود اعتبار دلیل بر عدم انجام وظایف دستگاهها نیست و ادعای نداشتن اعتبار از سوی شرکت های آب و فاضلاب قابل قبول نیست.دستگاهها موظف به خدمات رسانی به مردم هستند.

شریعتی بیان کرد: برای اصلاح شبکه آب اعتبارات ویژه ای از سوی دولت در فروردین ماه امسال مصوب شد و طبق این مصوبه هزار میلیارد تومان در طول سه سال اختصاص می یابد.امسال 300 میلیارد تومان از این اعتبار اختصاص یافت که قرار است در نقاط مختلف استان جهتاصلاح و نوسازی شبکه های آب و فاضلاب هزینه شود.

وی تاکید کرد: شرکت های آب و فاضلاب استان و اهواز باید سریعا مناقصات را برگزار کنند و اولویت کار با نقاط دارای مشکل است.

مشکل سگ های ولگرد باید اخلاقی،شرعی و قانونی حل شود

استاندار خوزستان با اشاره به حل مشکل سگ های ولگرد گفت: هر دو طرف این موضوع یعنی شهرداری و انجمن های حامی حیوانات حق دارند، بنابراین باید این مشکل طوری حل شود که اخلاقی،شرعی و قانونی باشد. در این راستا کارگروه ویژه ای تشکیل و برای حل این مشکل برنامه ای تدوین شود.

 

استانداری خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر