کد خبر: 548327 A

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان؛

معاون امور اقتصادی استاندار خوزستان گفت: سال گذشته ۲۰ میلیون تن محصولات پتروشیمی در استان داشتیم به همین دلیل انتظار داریم نگاه ملی به جاده ها و راه های استان وجود داشته باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا ااز خوزستان، علی بحرینی مقدم امروز چهارشنبه (26 مهرماه) در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل پایانه و حمل و نقل استان اظهار کرد: اقدامات خوبی در چند سالی که از دولت تدبیر و امید در دوره اول می گذرد، در حوزه راهداری و جاده ای رخ داد. در حوزه بهسازی پایانه های مرزی تحول خوبی داشته و پایانه های مرزی خوزستان هر دو بازسازی شدند.

وی افزود: در همایش اربعین میزبان جمعیت کثیری از هموطنان در استان خوزستان هستیم؛ سال گذشته نیز رشد چشمگیری در صادرات به کشور عراق داشتیم. یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار صادرات را سال گذشته با کمترین چالش و موانع به کشور عراق داشتیم. طرح جامع مجمتع خدمات رفاهی بین راهی نیز در استان خوزستان بی سابقه بود و معادل کل سال های قبل طی یک سال زیرساخت های مهمی فراهم شد.

بحرینی مقدم ادامه داد: ساخت پایگاه برای پلیس راه، طرح مدیریت هوشمند راه های استان، نصب دوربین و سیستم های کنترل تردد از جمله اقدامات انجام شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان خطاب به کشاورزیان معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: خوزستان استان ویژه ای است و اقتصاد کشور متأثر از این استان است؛ دومین استان بعد از تهران در زمینه تولید ناخالص ملی خوزستان است.

بحرینی مقدم ادامه داد: یکی از مأموریت های جدی خوزستان، تولید محصولات استراتژیک است.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن برداشت گندم در خوزستان انجام شد، گفت: بالغ بر ۶۰ هزار کامیون و بیش از سه هزار و ۲۰۰ کمباین در راه های استان فعالیت کرد تا این میزان برداشت گندم به سرانجام برسد. این فعالیت ها نیاز به مدیریت، منابع، بودجه خاص و توجه ویژه دارد. در خصوص حمل و نقل جاده ای و کالایی بیش از ۴۰ میلیون تن کالا و ۹ میلیون نفر مسافر از شبکه های حمل و نقل خوزستان بهره مند می شود.

بحرینی مقدم بیان کرد: سال گذشته ۲۰ میلیون تن محصولات پتروشیمی و ۵.۵ میلیون تن تولیدات فولاد داشتیم برای همین انتظار داریم تا دیدگاه ملی نسبت به این مأموریت های کشوری خوزستان داشته باشند. هرچند در حوزه راهی لطف بسیاری به خوزستان شده ولی انتظار بیشتری داریم چون هنور با شرایط ایده آل فاصله داریم. به هر حال در حوزه راه های اصلی و فرعی ظرفیت برای فعالیت بیشتر فراهم است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان اظهار کرد: در حوزه سرمایه گذاری و بخش خصوصی با توجه به محدودیت منابع انتظار تسهیل ورود سرمایه های بخش خصوصی به حوزه راهداری را داریم.

گفتنی است با حکم معاون وزیر راه و شهرسازی، غلام‌عباس بهرامی‌نیا به عنوان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان منصوب و جانشین مسعود مصدقی در این سمت شد.

 

استانداری خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر