کد خبر: 564783 A

غلامرضا شریعتی خبر داد:

استاندار خوزستان گفت: مقرر شده از سال آینده پنج میلیارد دلار برای توسعه مخازن نفت در حوزه مناطق نفت‌خیز جنوب سرمایه‌گذاری شود.

 به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، غلامرضا شریعتی در نشست شورای اشتغال شهرستان رامشیر که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، گفت: امسال به فرمایش مقام معظم رهبری سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است و اشتغال به عنوان مهم‌ترین مساله جامعه مد نظر همه ارکان نظام به ویژه دولت است.

استاندار خوزستان افزود: در همین راستا دولت طرح اشتغال فراگیر در زمینه‌های مشاغل خانگی و کمک به رفع موانع تولید در دستور کار خود قرار داده است.

استاندار خوزستان تصریح کرد: همچنین توافقی با بانک ملی کشور برای استان خوزستان منعقد شده که در قالب آن تسهیلات کم‌بهره به صنایع متوسط و کوچک و صنایعی که بیش از شصت درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشند و هم چنین واحدهای تولیدی که سرمایه در گردش نداشته باشند و شرکت‌های دانش‌بنیان داده خواهد شد. 

شریعتی عنوان کرد: در همین راستا از تک تک شهرستان‌ها بازدید می‌کنیم و در نشست‌های شورای اشتغال پروژه‌ها مطرح می‌شود و مورد بررسی قرار می‌گیرد. 

استاندار خوزستان ادامه داد: از اهداف ما در بازدید های شهرستانی این است که تمام مسوولین منطقه ای در سطح شهرستان ها مستقیما وارد موضوع شوند و طرح های تخصصی حوزه خود برای اشتغال زایی را آماده نمایند و در صدور مجوز ها کمک نمایند و رفع موانع تولید و اشتغال به بسیج همگانی تبدیل شود و سهم هر دستگاه در ایجاد اشتغال در شهرستان ها مشخص شود. 

شریعتی خاطر نشان کرد: یکی از شاخص های اصلی ارزیابی مدیران شهرستانی و بخشداران و فرمانداران عملکرد آن ها در توسعه اشتغال و افزایش تولید و جذب سرمایه گذاری است. 

مقام عالی دولت در استان توضیح داد: به دلیل اهمیت مساله اشتغال و احساس دینی که نسبت به جوانان دارم یک نوبت برای این موضوع به کلیه شهرستان‌ها سفر می‌کنم و یک نوبت هم اعضای کارگروهی ویژه برای پایش اقدامات انجام شده به تک تک شهرستان‌ها سفر خواهند کرد.

استاندار خوزستان یاد آور شد: شهرستان رامشیر دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی در بخش‌های کشاورزی، صنایع تبدیلی، مشاغل خانگی، بخش خدمات و تجاری و هم چنین بخش نفت است. 

وی در پایان تصریح کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته مقرر شده از سال آینده پنج میلیارد دلار برای توسعه مخازن نفت در حوزه مناطق نفت خیز جنوب سرمایه‌‌گذاری شود و عمده آن در خوزستان خواهد بود و بناست این موضوع در شورای اقتصاد کشور مطرح شود و پس از تصویب از محل اوراق قرضه سرمایه گذاری‌های داخلی و خارجی مخازن نفتی توسعه یابد که این کار منجر به ایجاد 20 هزار فرصت شغلی جدید در استان خواهد شد و اشتغال موثری ایجاد خواهد شد.

استانداری خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر