کد خبر: 570491 A

با حضور استاندار خوزستان صورت گرفت؛

عملیات اجرایی 3 طرح صنعتی و 5 طرح عمرانی در شهرستان باوی با حضور استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، عملیات اجرایی 3 طرح صنعتی و 5 طرح عمرانی با حضور استاندار خوزستان، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، مدیر کل مدیریت بحران استان، فرماندار شهرستان باوی و جمعی از مسئولان در شهرستان باوی آغاز شد. 

طرح های صنعتی شامل یک کارخانه صنایع تبدیلی کشاورزی ویژه تولید رب گوجه فرنگی و مربا، یک کشتارگاه صنعتی و یک نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی بود. 

طرح کارخانه صنایع تبدیلی کشاورزی ویژه تولید رب گوجه فرنگی و مربا در زمینی به مساحت 7 هزار متر مربع و ظرفیت ایجاد اشتغال به صورت مستقیم برای 30 نفر و با سرمایه گذاری 3 و نیم میلیارد تومان، یک کشتارگاه صنعتی احداث خواهد شد. 

هم چنین طرح کشتارگاه صنعتی رامین با ظرفیت 2 هزار راس دام سبک و 250 راس دام سنگین و با سرمایه گذاری 12 میلیارد تومان و ایجاد اشتغال به صورت مستقیم برای 160 نفر در زمینی به مساحت 11 هکتار احداث خواهد شد.

سومین پروژه صنعتی که توسط استاندار خوزستان در شهرستان باوی کلنگ زنی شد نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی رامین بود که در زمینی به مساحت 20 هکتار با سرمایه گذاری 59 میلیارد تومان و ایجاد اشتغال برای 26 نفر اجرایی خواهد شد.

هم چنین پنج طرح عمرانی که در شهر جدید رامین از توابع شهرستان باوی، عملیات اجرایی آن آغاز شد شامل احداث تقاطع غیرهم سطح با اعتبار 170 میلیارد ریال، احداث دریاچه مصنوعی با اعتبار 60 میلیارد ریال و اجرای شبکه آب خام شهر جدید رامین با اعتبار 60 میلیارد ریال، معابر ناحیه یک شهر جدید رامین با اعتبار 60 میلیارد ریال و چهار بانده کردن جاده ورودی شهر جدید رامین با اعتبار 50 میلیارد ریال است. 

انتظار می رود کلیه این 8 طرح صنعتی و عمرانی در طول یک تا دو سال تکمیل شود و به بهره برداری برسد.

استانداری خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر