کد خبر: 570492 A

با حضور استاندار خوزستان آغاز شد؛

عملیات اجرایی طرح جدید تقاطع غیر هم سطح ورودی شهر شوش با حضور استاندار خوزستان آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان پنجشنبه شب کلنگ تخریب سازه فعلی ورودی شهر شوش را به زمین زد.

طرح جدید تقاطع غیر هم سطح ورودی شوش که به شکلی زیبا طراحی شده اوایل امسال به تصویب رسیده است. 

سازه فعلی در تقاطع ورودی شهر شوش 25 سال پیش با هدف کاهش سوانح رانندگی و سهولت تردد در مسیر جاده سراسری اهواز - اندیمشک ساخته شد.

ساخت این پل چشم انداز و منظر ورودی شهر باستانی شوش را زشت کرده و موجب تشدید سوانح رانندگی در محدوده تقاطع ورودی شهر شوش در مسیر جاده ترانزیتی شده است. 

طرح جدید تقاطع غیر هم سطح در ورودی شهر شوش با مشارکت استانداری، اداره کل راه و شهرسازی خوزستان و شهرداری شوش ساخته می شود.

استاندار خوزستان گفت: تقاطع غیر هم سطح ورودی شوش با طراحی جدید و زیبا مورد موافقت قرار گرفته و هماهنگی لازم در شورای ترافیک استان خوزستان صورت گرفته است ضمن این که اعتبار این طرح از سوی اداراه کل راه و شهرسازی، سازمان برنامه و بودجه و شهرداری شوش تامین می شود.

غلامرضا شریعتی گفت:تقاطع غیر هم سطح چهار راه شوش با مشارکت 40 درصدی استانداری و نیز 40 درصد اداره کل راه و شهرسازی خوزستان هم چنین شهرداری شوش با سهم 20 درصدی ساخته می شود.

وی افزود: برای تخریب سازه فعلی چهار راه شوش در مسیر جاده سراسری اهواز - شوش - اندیمشک احداث زیرگذر، زیرسازی و روسازی محل تقاطع غیر هم سطح 240 میلیارد ریال هزینه می شود.

 

استانداری خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر