کد خبر: 570509 A

استاندار خوزستان اعلام کرد:

استاندار خوزستان برخی سنگ اندازی ها و تنگ نظری ها را دلیل نبود سرمایه گذاری لازم در این استان دانست و گفت: سرمایه گذار رغبت به سرمایه گذاری در خوزستان دارد ولی موانع و سد های موجود مانع حضور او در استان می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، غلامرضا شریعتی در حاشیه آغاز عملیات اجرایی پنج طرح عمرانی در شهر جدید رامین، اظهار کرد: با اجرای این پروژه ها رغبت به سکونت در شهر رامین بیشتر شده و این شهر به یکی از محل های گردشگری خوزستان تبدیل می شود.

وی بیان کرد: اگر از داشته های استان استفاده مناسب نکنیم، دیگران استفاده خواهند کرد و به همین دلیل باید هرچه سریعتر برای منابع خود گام برداریم.

وی با تاکید بر این که وظیفه دولت تسهیل زندگی در شهر رامین است، گفت: یک هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در شهرستان رامین کار ارزنده ای است که منشا تولید، اشتغال و گردش مالی شده و به توسعه این شهر کمک می کند.

شریعتی ادامه داد: دولت مکلف است از سرمایه ها و دارایی خود و نه از طریق پول و تامین مالی که گاهی کار با نبود بودجه متوقف می شود، اعتبار پروژه ها را تامین کند.

وی با اشاره به اجرای نخستین پروژه تهاتر در خوزستان، گفت: در کشور های توسعه یافته از تمام منابع برای توسعه استفاده و مدل های مالی مختلفی طراحی می کنند و اکنون دولت با طراحی مدل جدید مالی قصد دارد سرمایه های ثابت پروژه ها را کامل کند.

شریعتی ادامه داد: دولت سرمایه های ثابت زیادی دارد که ارزش آن از منابع مالی اش بیشتر است که این سرمایه ها باید در راستای توسعه و رشد کشور به حرکت در آید و تبدیل به موتور محرکه توسعه کشور شوند.

*لزوم توجه به انرژی های نو در خوزستان

استاندار خوزستان با بیان این که شرایط زیست محیطی خوزستان نیاز به انرژی های پاک را بیشتر کرده، اظهار کرد: با توجه به اهمیت مسایل زیست محیطی در خوزستان، تلاش می شود اقداماتی با آلایندگی کمتر و در راستای گسترش انرژی های نو و پاک صورت گیرد.

وی یاد آور شد: به دلیل وجود سد های بزرگ و نیروگاه های برقی در خوزستان، تاکنون به انرژی های نو کمتر توجه شده اما در 2 سال گذشته تمرکز دولت در استان بر انرژی های نو بوده است.

شریعتی در ادامه احداث کشتارگاه صنعتی را از اقدامات دیگر در راستای کاهش آلاینده های محیط زیست خوزستان دانست و گفت: با ایجاد کشتارگاه تمام صنعتی، هیچ ماده زایدی از دام ها بیرون ریخته نمی شود و ضمن حفظ پاکی محیط زیست، زنجیره ارزش افزوده نیز تکمیل می شود.

وی یاد آور شد: در آینده سرمایه گذاری برای صنایع تبدیلی این کشتارگاه تمام صنعتی صورت می گیرد و در کنار حفظ محیط زیست، ایجاد اشتغال می کند.

استاندار خوزستان صنایع تبدیلی را نیاز خوزستان خواند و گفت: استانی با تولید بسیار در کشاورزی، آبزی پروری و دامپروری، در حوزه صنایع تبدیلی و تکمیل ارزش افزوده این صنایع از نقصان رنج می برد و کمبود این صنایع پایین دستی در خوزستان حس می شود.

وی ادامه داد: با اجرای طرح 550 هزار هکتاری این کمبود در تولید کارخانجات تولید قند، صنایع تبدیلی و تکمیل ارزش افزوده این صنایع بیشتر حس می شود از این رو باید کاری کنیم که تبدیل مراحل مختلف این تولیدات و محصولات نهایی همه در خوزستان انجام شود.

*سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال بالاترین کار خیر است

شریعتی گفت: سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال بالاترین کار خیر بوده و در کارنامه اعمال سرمایه گذار، تمام اعمال خیر کارگران برای نوشته می شود چرا که منشا این خیرات او بوده و کسانی که سنگ اندازی می کنند، به کفر کمک می کنند.

وی تاکید کرد: مسئولان و مدیران دستگاه اجرایی در جذب سرمایه گذار سبقت بگیرند چرا که سبقت در آوردن سرمایه گذار و ایجاد سرمایه گذاری در استان مهم ترین کار است.

وی ادامه داد: نباید فرآیند تبدیل ثروت به ثروت دیگر و افزودن بر این ثروت را طولانی کنیم و یا مانع تحقق آن شویم چرا که این اقدام باعث پایین آوردن انگیزه سرمایه گذار می شود.

شریعتی گفت: در شرایط کنونی تنگ نظری ها و کوتاهی ها باید رفع شود و تلاش کنیم سرمایه گذار با احترام و امنیت به حرکت خود ادامه دهد.

استاندار خوزستان دفاع از خوزستان را وظیفه مسئولان عنوان کرد و افزود: مسئولان موظف هستند مطابق با نظرات کارشناسی و علمی، از حقوق استان در جای خود دفاع کنند ولی نباید این نگرانی را به جامعه تزریق کنیم.

وی بیان کرد: خوزستان از توان علمی بالایی برخوردار بوده و از طریق آن می توانیم از منافع استان دفاع کنیم و در این خصوص نباید هیچ جای نگرانی احساس شود.

استانداری خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر