کد خبر: 577529 A

با حضور معاون وزیر نیرو؛

آیین کلنگ زنی پست و خط ۱۳۲/۳۳ کیلو ولت با حضور معاون نیرو در ایذه به زمین زده شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ایذه، ظهر امروز دوشنبه 11 دیماه، آیین کلنگ زنی پست و خط ۱۳۲/۳۳ کیلو ولت با حضور هوشنگ فلاحتیان معاون نیرو، هدایت الله خادمی نماینده ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی، حجت السلام و المسلمین سید کمال موسوی امام جمعه ایذه و جمعی از مسئولین محلی و استانی در روستای میانگران و شهرک صنعتی ایذه برگزار شد.

معاون وزیر نیرو ضمن تقدیر و تشکر از پیگیری های هدایت الله خادمی نماینده ایذه و باغملک ایذه، این مناطق را از مناطق حساس، راهبردی و تاریخی در سطح خوزستان دانست که هم منابع آبی بسیار قابل توجه ای دارد و هم اینکه زمین های حاصلخیزی در این منطقه موجود است و از همه مهمتر، مردم خوب، مومن و ولایت مداری دارد.

وی افزود: صنعت برق کشور توجه خاصی به این منطقه مبذول کرده است و برنامه ریزی هایی که صورت گرفته است این منطقه را در مسیر رشد و شکوفایی قرار دهند که یکی از حیاتی‌ترین نیازهای توسعه اشتغال و توسعه فعالیت های صنعتی، کشاورزی، اجتماعی، فرهنگی لازم است انجام شود. به عنوان زیرساخت، در دنیای کنونی برق یک عنصر تفکیک ناپذیر از زندگی بشر شده است. در واقع اگر برق نباشد آن فعالیت انجام نخواهد شد.

فلاحتیان در ادامه از پیگیری‌های هدایت الله خادمی نماینده و باغملک و نایب رئیس کمیسیون انرژی تشکر کرد و افزود: در  جلسه‌ های  که انجام گرفت لازم است دو ایستگاه ۱۳۲/۳۳کیلو ولت در منطقه میانگران و شهرک صنعتی احداث شود که این دو پست در نهایت با ظرفیت ۱۰۰ مگاولت آمپر خواهد داشت که فاز اول آن در منطقه خوزستان برنامه ریزی شده که حتما تا قبل از شروع تابستان ۹۷ وارد مدار خواهند شود.

 

 

خبرنگار: فیروز بیگلری

سفر معاون وزیر نیرو به خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر