کد خبر: 107955 A

رییس جمهور در دیدار معاون رییس جمهور عراق:

گر بحران کنونی در سوریه حل و فصل نشود، ممکن است دامن آن سایر کشورهای منطقه را نیز فرا بگیرد.

معاون رییس جمهور عراق در حاشیه شصت و هشتمین نشست سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل با دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

به گزارش ایلنا، دکتر روحانی در این دیدار با اشاره به روابط تاریخی، فرهنگی و اشتراکات مذهبی میان ملت‌های ایران و عراق اظهار داشت: دوملت بزرگ و برادر همواره منافع خود را درتامین منافع مشترک یکدیگر می‌بینند.

وی با اشاره به روابط دوستانه میان تهران – بغداد، اظهار داشت: بدون شک ظرفیت‌های بیشتری برای توسعه روابط در عرصه‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، گردشگری و زایرین دو کشور وجود دارد.

رییس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به تداوم اقدامات تروریستی در عراق گفت: ازاینکه مردم این کشور همچنان از اقدامات تروریستی در رنج هستند، متاسف هستیم.

رییس جمهوری اسلامی ایران به مسئله حضور تروریسم در منطقه اشاره کردو گفت: امروز از افغانستان گرفته تا پاکستان و عراق شاهد اقدامات تروریستی هستیم و بحران سوریه به یک مصیبت بزرگ‌تر تبدیل شده است.

وی همکاری و هماهنگی کشورهای منطقه برای مبارزه با افراطی‌گری و تروریسم را اقدامی مهم و ضروری دانست.

دکتر روحانی بر حل بحران سوریه از راههای سیاسی و غیر نظامی تاکید کردو گفت: اگر بحران کنونی در سوریه حل و فصل نشود، ممکن است دامن آن سایر کشورهای منطقه را نیز فرا بگیرد.

معاون رییس جمهور عراق هم ضمن ابراز خرسندی از دیدار با رییس جمهوری اسلامی ایران، گفت: بسیار مسرور و خرسندیم که شخصیتی اندیشمند، متفکر و منطقی به عنوان رییس جمهوری اسلامی ایران از سوی مردم این کشور انتخاب شده است.

وی خطاب به دکتر روحانی گفت: شما دارای دلی بزرگ و اندیشه‌ای والا هستید و امیدوارم مجموعه اقدامات دولت جنابعالی برای ملت‌های ایران و منطقه خیر وبرکت داشته باشد.

وی علاقمندی دولت عراق برای توسعه روابط همه جانبه با جمهوری اسلامی ایران را اعلام کرد و گفت: مایلیم روابط خود را با دولت و ملت ایران در همه عرصه‌ها تحکیم بخشیم.

ایران تروریسم حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران سوریه عراق کشورهای منطقه گردشگری مجمع عمومی سازمان ملل معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر