کد خبر: 107975 A

کمیسر عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در دیدار با ظریف:

ظریف با اشاره به فعالیتهای UNHCR در امور پناهندگان، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای استمرار همکاری در امور پناهندگان از جمله پناهندگان افغانی اعلام داشت.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در ادامه دیدارهای خود در حاشیه شصت و هشتمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک با کمیسر عالی پناهندگان سازمان ملل متحد گفتگو و تبادل نظر کرد.

به گزارش ایلنا، وزیر امور خارجه کشورمان اظهار داشت: ما همواره همکاری نزدیکی با کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل داشته و هماهنگی نزدیکی بین دو طرف وجود داشته است.

وی با اشاره به سهم کم کمکهای جامعه بین المللی در مقایسه با خدمات گسترده و چشمگیر ایران به پناهندگان و آوارگان، مسائل و چالشهای این مسئله در امر آموزش، بهداشت، سازماندهی و امنیت را خاطر نشان ساخت.

ظریف با اشاره به فعالیتهای UNHCR در امور پناهندگان، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای استمرار همکاری در امور پناهندگان از جمله پناهندگان افغانی اعلام داشت.

گوترز نیز در این دیدار به همکاری عالی جمهوری اسلامی ایران با UNHCR اشاره کرد و این همکاریها را برای این نهاد استراتژیک خواند.

وی گفت: همکاری ایران قوی بوده و ما مایلیم این همکاری را حفظ و تقویت نمائیم.

کمیسر عالی با برشمردن خدمات مختلف ایران به پناهندگان پر شمار افغانی در ایران، گفت: همواره گفته ایم که همکاری ایران با کمیساریای پناهندگان یک الگو و نمونه است.

وی ضمن تشریح فعالیتهای مختلف این نهاد برای پناهندگان از جمله در افغانستان و سوریه، افزود: در رابطه با مسئله آوارگان آماده همه نوع همکاری با ایران هستیم.

در این دیدار همچنین موضوع ضرورت ایجاد شرایط لازم برای بازگشت آوارگان مورد توجه قرار گرفت.

افغانستان ایران پناهندگان جمهوری اسلامی ایران سازمان ملل سازمان ملل متحد سوریه مجمع عمومی سازمان ملل نیویورک وزیر امور خارجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر