کد خبر: 109840 A

سرپرست وزارت علوم تحقیقات و فن آوری:

۴۰ نفر از دانشجویان ستاره دار و ۲۰ نفر از اساتید توانستند به دانشگاه بازگردند / نباید تبعیضی در بین دانشجویان صورت بگیرد.

سرپرست وزارت علوم تحقیقات و فن آوری اعلام کرد که باید در صدور مجوز برای دانشگاه‌های غیر انتفاعی تجدید نظر شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جعفر توفیقی سرپرست وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در حاشیه جلسه امروز هیات دولت درباره دیدار خود با نمایندگان مجلس گفت: در این جلسه درباره سوابق تحصیلی و شغلی خودم توضیحاتی ارائه کردم و ارتباطات خوبی با نمایندگان مجلس برقرار شد.

وی ادامه داد: بنای مجلس ارتباط بهتر با دولت و وزرا است ما از این مساله حمایت می‌کنیم.

توفیقی درباره رسیدگی به پرونده‌های دانشجویان و اساتیدی که از تحصیل محروم شده‌اند، گفت: شکایت‌هایی به دست ما رسیده و ما این شکایت‌های را بررسی کردیم و کمیته‌ای مشغول بررسی شکایت‌هاست. نتایجی نیز اعلام شده و براساس آنچه مشاهده کردیم عدم رضایتی وجود ندارد.

وی ادامه داد: تاکنون به پرونده ۵۰ الی ۶۰ نفر از دانشجویان محروم از تحصیل رسیدگی شده است که ۴۰ نفر از آن‌ها توانستند به تحصیل بازگردند. همچنین پرونده بازنشستگی ۵۰ الی ۶۰ استاد دانشگاه نیز بررسی شد که ۲۰ استاد نیز توانستند به دانشگاه بازگردند.

توفیقی درباره فعالیت‌های دانشجویان در دانشگاه‌ها گفت: ما به دنبال ایجاد یک فضای باز هستیم البته این فضای باز باید کاملا مدیریت شده باشد و از یک نظم و انضباط خاصی برخوردار باشد همچنین نباید تبعیضی در بین دانشجویان صورت بگیرد.

وی در پاسخ به سوالی پیرامون رسیدگی به وضعیت دانشگاه‌های غیرانتفاعی و صدور مجوز برای آن‌ها گفت: بعضا در سال‌های گذشته مجوز دانشگاه‌های غیرانتفاعی صادر شده که بررسی آن‌ها امروز ضروری است زیرا مجوزهایی که داده شده باعثشده بخشی از ظرفیت خالی بماند لذا باید یک بازبینی در صدور مجوز برای دانشگاه‌های غیرانتفاعی صورت بگیرد تا کیفیت آن‌ها رعایت شود.

توفیقی در پاسخ به این سوال که آیا این بررسی درباره دانشگاه ایرانیان نیز انجام می‌شود یا خیر؟ گفت: مسئله دانشگاه ایرانیان در شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح است و باید ببینیم که آیا آن شورا به جمع بندی خاصی می‌رسد یا خیر.

استاد دانشگاه بازنشستگی دولت شورای عالی انقلاب فرهنگی نمایندگان مجلس وزارت علوم تحقیقات دانشگاه دانشجویان مجوز غیرانتفاعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر