کد خبر: 109887 A

در جمع خبرنگاران مطرح شد؛

دولت احمدی‌نژاد ۲۰ میلیارد تومان بابت بیمه هنرمندان بدهکار است / فیلم گذشته فیلمی ایرانی است / بازگشایی خانه سینما قانونی بود.

علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌گوید که محدودیت‌هایی تا امروز باعثانتخاب و معرفی نشدن معاونت فرهنگی شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی جنتی وزیر فرهنگی و ارشاد اسلامی در حاشیه جلسه دولت در پاسخ به سوال ایلنا درباره معرفی نشدن معاون فرهنگی با وجود گذشت دو ماه از کار دولت، گفت: ما خیلی نگران هستیم که دو ماه گذشته هنوز کسی معرفی نشده است البته محدودیت‌هایی در این زمینه داشتیم که مانع از انتخاب و معرفی معاون فرهنگی شد.

وی همچنین درباره قطع شدن بیمه تامین اجتماعی هنرمندان گفت: این بیمه قطع نشده بود بلکه تامین اجتماعی تهدید به قطع آن کرد. اما قرار شده خدمات ادامه پیدا کند و ماهم بخشی از تعهداتمان را پرداخت کنیم. دولت قبل مبلغ ۲۰ میلیارد تومان از طریق صندوق حمایت به سازمان تامین اجتماعی بدهکار است و البته با مذاکراتی که انجام شده قرار است مساعدت شود.

جنتی درباره تدوین نظام جامع سینما گفت: قرار است نظام جامع صنفی در حوزه سینما و مطبوعات تدوین شود که بخشی از ان به وزارت کار باز می‌گردد که باید مذاکراتی شود که این نظام جامع را برای آن‌ها تعریف و قانونی کنیم.

وی درباره حضور در جلسه کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: کمیسیون فرهنگی مجلس نسبت به روند بازگشایی خانه سینما اعتراضاتی داشت و سوال می‌کرد که چرا خانه سینما باز شده است و ممکن است غیر قاونی باشد ما هم گفتیم خلاف قانون عمل نکردیم و طبق قانون عمل کردیم و این کار خلاف قانون نبوده است.

وی در پاسخ به سوالی درباره انتخاب فیلم " گذشته " به اسکار گفت: گروه ۱۲ نفره‌ای قبل از تشکیل دولت جدید برای انتخاب فلیم به اسکار انتخاب شده است که از لحاظ فنی و محتوا آشنا به سینما هستند آن‌ها امدند از بین بیش از ۵۰ فیلم فقط ۱۲ فیلم را انتخاب کردند و گزینش کردند و در بین ۱۲ فیلم نیزبه ۲ فیلم دربند و گذشته رسیدند و نهایتا فیلم گذشته را انتخاب کردند.

جنتی ادامه داد: فیلم گذشته درست است که با مشارکت فرانسوی‌ها ساخته شده است اما فیلمبردار فیلم و کارگردان آن ایرانی است و فیلم یک فیلم ایرانی است لذا ما باید احترام بگذاریم به کاری که یک گروه کار‌شناسی انجام داده است.

جنتی در پاسخ به سوالی درباره عملکرد صدا و سیما در قبال سفر رئیس جمهور گفت: پوشش رسانه‌ای سفر رئیس جمهور به نیویورک توسط صدا و سیما کمتر از انتظار بوده است ما باید دقیقا بپردازیم به ملاقات‌ها و مذاکراتی که در آنجا صورت گرفته است و کاری که درباره مذاکره تلفنی انجام می‌شود را به صورت واضح بیان کنیم.

خانه سینما وزیر ارشاد معاون فرهنگی علی جنتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر