کد خبر: 111774 A

در دیدار عصر سه‌شنبه صورت گرفت؛

تهران به روابط دوستانه خود با پیونگ یانگ پایبند بوده و علاقه‌مند است سطح روابط و مناسبات دو کشور در تمامی زمینه‌ها گسترش یابد.

معاون اول رییس‌جمهور با اشاره به روابط نزدیک جمهوری اسلامی ایران و جمهوری دموکراتیک خلق کره گفت: تهران به روابط دوستانه خود با پیونگ یانگ پایبند بوده و علاقه‌مند است سطح روابط و مناسبات دو کشور در تمامی زمینه‌ها گسترش یابد.

به گزارش ایلنا، اسحاق جهانگیری عصر سه‌شنبه در دیدار " جونگ یونگ سو " وزیر کار جمهوری دموکراتیک خلق کره، از دولت این کشور بخاطر حضور هیآت عالی‌رتبه کره شمالی در مراسم تحلیف دکتر روحانی قدردانی کرد.

معاون اول رییس‌جمهور با بیان اینکه " کره شمالی تحت فشار قدرتهای بزرگ و بویژه آمریکا قرار دارد، اظهار کرد: ایران از مواضع صلح‌طلبانه و آزادی‌خواهانه ملت کره شمالی حمایت می‌کند و امیدواریم این ملت بتواند بر مشکلات فعلی غلبه کند.

جهانگیری با تاکید بر لزوم توسعه کره شمالی در زمینه‌های مختلف خاطرنشان کرد: این امر نیازمند استقرار ثبات و آرامش در آن منطقه است و بی‌تردید همه کشورهای همسایه نیز خواهان برقراری صلح و امنیت هستند.

وی ابراز امیدواری کرد که دولت کره شمالی بتواند از طریق گفت‌وگو و از راه دیپلماتیک در جهت برون‌رفت از مشکلات حرکت کند و زمینه برقراری ثبات و امنیت در این کشور را فراهم سازد.

وزیر کار جمهوری دموکراتیک خلق کره نیز در این دیدار، سفر خود به ایران را مثبت و در جهت گسترش روابط دو کشور ارزیابی کرد و گفت: این سفر در چهلمین سال برقراری روابط سیاسی ایران و کره شمالی انجام شده است.

وی با تاکید بر اینکه دولت کره شمالی همواره از مواضع جمهوری اسلامی ایران در استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای حمایت کرده است، افزود: کره شمالی با فشارهای غیرمنطقی دشمنان و بویژه آمریکا بر ملت ایران مخالف است و آن را محکوم می‌کند.

جونگ یونگ سو با تبریک روی کار آمدن دولت حسن روحانی، خواستار گسترش سطح روابط و توسعه مناسبات اقتصادی تهران - پیونگ یانگ شد.

انرژی هسته ای ایران جمهوری اسلامی ایران حسن روحانی دولت رییس جمهور کره شمالی ملت ایران ملت جهانگیری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر