کد خبر: 111817 A

جهانگیری در دیدار با وزیر کار کره شمالی:

کره‌شمالی تحت فشار آمریکاست / کشورهای همسایه خواهان برقراری صلح هستند.

معاون اول رییس‌جمهور با بیان اینکه کره شمالی تحت فشار قدرت‌های بزرگ و به خصوص آمریکا قرار دارد، گفت: ایران از مواضع صلح‌طلبانه و آزادی‌خواهانه ملت کره شمالی حمایت می‌کند و امیدواریم این ملت بتواند بر مشکلات فعلی غلبه کند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری معاون اول رییس‌جمهور عصر سه‌شنبه در دیدار جونگ یونگ سو وزیر کار جمهوری دموکراتیک خلق کره از دولت این کشور بخاطر حضور هیئت عالی رتبه کره شمالی در مراسم تحلیف روحانی قدردانی کرد.

معاون اول رییس‌جمهور با بیان اینکه کره شمالی تحت فشار قدرت‌های بزرگ و به خصوص آمریکا قرار دارد، تصریح‌کرد: ایران از مواضع صلح‌طلبانه و آزادی‌خواهانه ملت کره شمالی حمایت می‌کند و امیدواریم این ملت بتواند بر مشکلات فعلی غلبه کند.

وی با تاکید بر لزوم توسعه کره شمالی در زمینه‌های مختلف خاطرنشان کرد: این امر نیازمند استقرار ثبات و آرامش در آن منطقه است و بی‌تردید همه کشورهای همسایه نیز خواهان برقراری صلح و امنیت هستند.

معاون اول رییس‌جمهور اظهار امیدواری کرد دولت کره شمالی بتواند از طریق گفت‌وگو و از راه دیپلماتیک در جهت برون رفت از مشکلات حرکت کرده و زمینه برقراری ثبات و امنیت در این کشور را فراهم کند.

وزیر کار جمهوری دموکراتیک خلق کره نیز در این دیدار سفر خود به ایران را مثبت و در جهت گسترش روابط دو کشور ارزیابی کرد و گفت: این سفر در چهلمین سال برقراری روابط سیاسی ایران و کره شمالی انجام شده است.

وی با تاکید بر اینکه دولت کره شمالی همواره از مواضع جمهوری اسلامی ایران در استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای حمایت کرده است، افزود: کره شمالی با فشارهای غیر منطقی دشمنان و بویژه آمریکا بر ملت ایران مخالف است و آن را محکوم می‌کند.

جونگ‌یونگ‌سو با تبریک روی کار آمدن دولت روحانی خواستار گسترش سطح روابط و توسعه مناسبات اقتصادی تهران - پیونگ یانگ شد.

انرژی هسته ای ایران جمهوری اسلامی ایران دولت ریاست جمهوری رییس جمهور کره شمالی مشکلات ملت ایران ملت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر