کد خبر: 113219 A

باید برای جذب هر ایرانی که دل در گرو وطن و قصد خدمت به میهن خود را دارد، به جای فرش قرمز، دلهایمان را پهن کنیم.

معاون اجرایی رئیس جمهور با اعلام سیاست های دولت تدبیر و امید درباره ایرانیان خارج از کشور، گفت: دولت به تمامی ایرانیان مقیم خارج از کشور با هر عقیده و اعتقادی، اعم از یهودی، مسیحی و… خدمت رسانی خواهد کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی دبیرخانه شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور، محمد شریعتمداری، معاون اجرایی رئیس جمهور و جانشین رئیس جمهور در شورای عالی، با بیان این مطلب در جمع مدیران و کارکنان دبیرخانه شورا، گفت: تشکیل این شورا اقدام مبارک و یک کار انسانی - اسلامی است.

وی افزود: دبیرخانه شورای عالی متشکل از کمیته ها و کارگروههای تخصصی و کارشناسی است که می توانند خروجی مناسب و نتایج ارزشمندی را در امر خدمت رسانی به ایرانیان مقیم خارج از کشور از خود به جای بگذارند.

جانشین رئیس جمهور در شورای عالی با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر صیانت از حقوق ایرانیان خارج از کشور صرف نظر از نگرشهای سیاسی و مذهبی آنها و همچنین رویکرد تعامل گرایانه ائمه معصوم در قبال معارضان و مخالفان، گفت: بر اساس این رهنمودها موظفیم به کلیه ایرانیان مقیم خارج از کشور با هر عقیده و اعتقادی، اعم از یهودی، مسیحی و… خدمت رسانی کنیم.

وی گفت: باید برای جذب هر ایرانی که دل در گرو وطن و قصد خدمت به میهن خود را دارد، به جای فرش قرمز، دلهایمان را پهن کنیم.

شریعتمداری با بیان اینکه در بسیاری از کشورها که مهاجران کمتری نسبت به کشور ما دارند، وزارتخانه خاص یا معاونتی در عالیترین سطح مسئول و متولی رسیدگی به امور مهاجران و اتباع آن کشور در خارج است، اظهار داشت: با مطالعه و بررسی ساختار این ارگانها در خارج از کشور و بومی سازی اسلامی و ایرانیزه کردن آن، می توان ساختاری مشابه را در کشور پیاده سازی و اجرا کرد.

معاون اجرایی رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت نگرش توامان " فرصت محور " و " وظیفه محور " در قبال هموطنان مقیم خارج از کشور گفت: بر اساس این رویکرد توامان، هم میتوانیم از سرمایه های فکری، اقتصادی، فرهنگی و… ایرانیان مقیم خارج بهره ببریم و هم با ارائه خدمات مناسب به آنها وظایف خود را در قبال آنها به درستی انجام دهیم.

وی با تشکر از همه مدیران و کارکنان و عوامل اجرایی شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور و تلاشها و فعالیتهای صورت گرفته در این نهاد از گذشته تاکنون، گفت: متاسفانه اختلافات و حاشیه های سیاسی پیرامون این شورا در گذشته روند فعالیتهای آن را تحت الشعاع قرار داد که لازم است ضمن اصلاح رویکردها و نگرشهای منفی نسبت به این شورا، آثار، نتایج و دستاوردهای ارزشمند این تشکیلات را به درستی معرفی و منعکس کنیم.

شریعتمداری با تاکید بر لزوم بازنگری در برخی نگرشهای منفی در خصوص هموطنان مقیم خارج از کشور و استفاده از ظرفیت های علمی، اقتصادی و… آنها و بویژه جذب نخبگان علمی مقیم خارج، افزود: دولت تدبیر و امید که در این مدت کوتاه ثابت کرده است پذیرای جناحها و تفکرهای گوناگون در راستای پیشبرد اهداف و توسعه کشور است، تمام هم و غم خود را برای پیگیری امور اتباع ایرانی مقیم خارج از کشور، جذب حداکثری آنها و خدمت رسانی به آنها فارغ از مذهب، گرایش های سیاسی و… به کار خواهد بست.

جانشین رئیس جمهور در شورای عالی در پایان خواستار همیاری و مشارکت نهادها و سازمانهای مختلف از جمله وزارت امور خارجه، نیروی انتظامی، اداره گذرنامه، سازمان ثبت احوال، سازمان جذب سرمایه گذاری خارجی و… در مسیر خدمت رسانی به ایرانیان مقیم خارج از کشور شد.

استفاده از ظرفیت ایرانیان خارج از کشور دولت رئیس جمهور فرش کارشناسی مقام معظم رهبری نیروی انتظامی وزارت امور خارجه وزارتخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر