کد خبر: 113290 A

وزیر اطلاعات:

راهبرد وزارت اطلاعات فراهم کردن فضای امن در دانشگاه‌ها است / کشور دارای آزادی سیاسی است / امنیت باید به گونه ای باشد که دانشجویان و استادان بتوانند در یک فضای آکنده از امنیت و آرامش خاطر به حرکت علمی خود بپردازند و نقد سازنده نسبت به همه مسائل دانشگاهی، مسائل جامعه و مدیریت کشور داشته باشند.

وزیر اطلاعات گفت: راهبرد وزارت اطلاعات، فراهم کردن امنیت برای فضای دانشگاهی است.

به گزارش ایلنا، پس از اظهارات روز گذشته رئیس جمهور در دانشگاه تهران درباره اینکه وزارت اطلاعات و نهادهای امنیتی راه را برای فعال شدن دیپلماسی علمی باید باز کنند، حجت الاسلام سید محمود علوی امروز در حاشیه مراسم معارفه مدیرکل اطلاعات استان البرز اظهارکرد: راهبرد وزارت اطلاعات، فراهم کردن امنیت برای فضای دانشگاهی است.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: این امنیت باید به گونه ای باشد که دانشجویان و استادان بتوانند در یک فضای آکنده از امنیت و آرامش خاطر به حرکت علمی خود بپردازند و نقد سازنده نسبت به همه مسائل دانشگاهی، مسائل جامعه و مدیریت کشور داشته باشند.

وی افزود: دولت از نقد سازنده استقبال می کند، کشور دارای آزادی سیاسی است و همه افراد با حفظ همه حرمتها می توانند نظر خود را مطرح کنند.

علوی گفت: وزارت اطلاعات به نوبه خود در جهت حاکمیت امنیت بر سراسر کشور از جمله فضای دانشگاهی خواهد کوشید که ان شاء الله در یک فضای امن ذهنیت ها و استعدادها شکوفا شود و اندیشگران ما بتوانند به نوپردازی بپردازند و شاهد پویایی و متحرک و بالندگی علمی باشیم و تبادل علمی و فرهنگی بین کشور ما و کشورهای مختلف دنیا و مراکز علمی ما با شتاب و دقت بیشتر صورت بگیرد.

وزیر اطلاعات ادامه داد: پیروی از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب موجب توفیق در همه عرصه های کشور و نظام مقدس اسلامی می شود.

وی با اشاره به جایگاه ویژه استان البرز افزود: خدمتگزاری در استان البرز به دلیل همجواری با پایتخت و وجود قومیت های مختلف از اهمیت ویژه ای برخوردار است و مسئولان باید از تمام توانایی و ظرفیت های موجود برای رشد و شکوفایی این استان استفاده کنند.

استان البرز امنیت و آرامش پایتخت جامعه رئیس جمهور رشد رهبر معظم انقلاب علمی و فرهنگی وزارت اطلاعات امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر