کد خبر: 117520 A

رییس‌جمهور در جلسه شورای عالی فضای مجازی:

روحانی همچنین، ضرورت ایجاد و بنیان‌گذاری شبکه ملی اطلاعات و بومی‌سازی این فناوری در کشور را مورد تأکید قرار داد.

اولین جلسه شورای عالی فضای مجازی در دولت تدبیر و امید شامگاه شنبه به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران تشکیل شد.

به گزارش ایلنا، رییس‌جمهور در این جلسه با اشاره به حکم مقام معظم رهبری در سال ۱۳۹۰ برای تشکیل شورای عالی فضای مجازی گفت: در این حکم به خوبی اهمیت این دانش برای دستیابی به توسعه و ایجاد دسترسی برای دانش‌پژوهان در راستای تولید علم و فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان و حتی در جهت تسهیل در زندگی عامی مردم به خوبی تبیین شده است.

وی با تاکید بر ضرورت اقدام جدی در جهت تحقق محورهای مورد اشاره در حکم رهبر معظم انقلاب اظهار کرد: باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی، تصمیم‌گیری و اقدام کنیم تا بتوانیم این فناوری را هرچه بهتر و بیشتر در اختیار مردم قرار دهیم.

روحانی با اشاره به نقش فناوری‌های ارتباطاتی در ایجاد فضایی جدید در زندگی مردم جهان خاطرنشان کرد: الزامات و حساسیت‌های موجود در این حوزه و بسیاری از اقتضائات زندگی امروز ملت‌ها ایجاب می‌کند تا با هماهنگی، تصمیم‌سازی و راهبری مناسب بتوانیم از فرصت‌های موجود استفاده بهینه را ببریم. به همین دلیل مقام معظم رهبری کلیه دستگاه‌های مؤثر در این موضوع را در تصمیم‌سازی در قالب این شورا گرد هم آورده‌اند.

رییس‌جمهور با بیان اینکه «امروزه فناوری‌های اطلاعاتی فضایی جدید در زندگی مردم جهان ایجاد کرده است»، گفت: فناوری اطلاعات باید به عنوان یک اصل مهم در توسعه کشور مطرح باشد.

وی همچنین با بیان اینکه «مسأله ارتباطات و فناوری‌های آن امروزه نقش بسزایی در توسعه و رفاه اجتماعی کشور‌ها و ملت ایفا می‌کند»، تاکید کرد: باید در جهت ارائه آموزش‌های لازم در راستای استفاده هرچه بهتر مردم از فناوری‌های ارتباطاتی تلاش کنیم.

روحانی همچنین، ضرورت ایجاد و بنیان‌گذاری شبکه ملی اطلاعات و بومی‌سازی این فناوری در کشور را مورد تأکید قرار داد و گفت: باید در این راستا گام‌های بزرگی برداریم تا بتوانیم با بهره‌گیری از این شبکه ملی توانایی تعامل با شبکه جهانی و شرکت‌های بزرگ دنیا را در کشور ایجاد کنیم.

انتخاب دبیر شورای عالی فضای مجازی و رییس مرکز ملی فضای مجازی

بر اساس این گزارش، در این جلسه مهندس محمدحسن انتظاری با رای اکثریت اعضای شورا به عنوان دبیر شورای عالی فضای مجازی و رییس مرکز ملی فضای مجازی انتخاب شد.

همچنین در این جلسه اعضای شورا درباره شبکه ملی اطلاعات به بررسی و تبادل نظر پرداختند و دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی را مکلف به پیگیری و انجام مطالعات دقیق در این راستا کردند.

اقتصاد حسن روحانی دولت رهبر معظم انقلاب رییس جمهور رییس جمهوری اسلامی ایران فضای مجازی فناوری فناوری اطلاعات مقام معظم رهبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر