کد خبر: 119626 A

رییس‌جمهور در جلسه علنی مجلس: / ۳ /

امروز مایه غرور کشور است که بانوان با حجاب اسلامی در صحنه‌های بین‌المللی ورزشی حضور دارند و به بهترین شکل ممکن عمل می‌کنند.

رییس‌جمهور خواستار جبران عقب ماندگی ورزش بانوان شد

به گزارش خبرنگار ایلنا‏ حسن روحانی در ادامه سخنان خود در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی‏، به مقوله ورزش اشاره کرد و گفت: بدون ورزش دستیابی به سلامت امکان‌پذیر نیست‏، چراکه ورزش بهترین وسیله برای پر کردن اوقات فراغت است.

روحانی به عقب‌ماندگی ورزش بانوان در کشور اشاره کرد و جبران این عقب‌ماندگی را خواستار شد.

رئیس جمهور تأکید کرد: توسعه ورزش بانوان نیاز به سرمایه‌گذاری و حمایت از این قشر دارد.

وی با بیان اینکه امروز مایه غرور کشور است که بانوان با حجاب اسلامی در صحنه‌های بین‌المللی ورزشی حضور دارند و به بهترین شکل ممکن عمل می‌کنند، گفت: این امر موجب شده است که نظام اسلامی در همه ابعاد به جامعه جهانی معرفی شود.

وی در عین حال با انتقاد از کسانی که نقش و جایگاه بانوان را تضعیف می‌کنند، بیان داشت: این مایه غرور ماست که بانویی جوان پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را در میادین به دست گرفته و برافراشته می‌سازد. چرا باید این موضوع را تضعیف کنیم.

رئیس جمهور در پایان سخنرانی خود به معرفی گزینه پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان پرداخت و گفت: دولت به ندای نمایندگان درخصوص معرفی گزینه‌ متخصص در حوزه ورزش پاسخ مثبت داد و امروز کسی معرفی شده که از آغاز انقلاب اسلامی و از دوران شهید باهنر و شهید رجایی مسئولیت‌های مختلفی را در حوزه‌های ورزش به عهده گرفته است.

وی به نصراله سجادی گزینه پیشنهادی وزیر ورزش اشاره کرد و گفت: وی مراحل تجربی و علمی را پیموده است و استادی صاحب‌نظر، کارآزموده و پرتلاش در عرصه ورزش حرفه‌ای است.

روحانی به نقش سجادی در حوزه ورزش و توسعه آن اشاره کرد و گفت: امروزه ورزش باید از پایه و از مدارس آغاز شود و سجادی کسی است که اولین سمت خود در حوزه ورزش مدیرکل آموزش و پرورش بوده است و در این زمینه می‌تواند بارقه‌های امید را برای توسعه ورزش در کشور به ارمغان بیاورد.

وی در عین حال گفت: البته حوزه جوانان که در این وزارتخانه ادغام شده است‏، امری بخشی، میان بخشی و فرابخشی است. اما با این وجود دکتر سجادی می‌تواند در این راستا فعالیت مثبتی داشته باشد.

روحانی در پایان گفت: امیدوارم امروز آخرین زحمت ما به شما نمایندگان باشد و در پایان جلسه امروز شاهد تکمیل دولت تدبیر و امید باشیم و فعالیت‌های دولت در کنار شما نمایندگان با جدیت بیشتری صورت بگیرد تا در تمام جنبه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی توسعه لازم را بدست آوریم.

اقتصادی و سیاسی اوقات فراغت جامعه جلسه علنی حجاب سلامت مجلس شورای اسلامی مدیرکل آموزش و پرورش وزارت ورزش و جوانان جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر