کد خبر: 121196 A

حجت الاسلام و المسلمین سعیدیان فر در گفت وگو با ایلنا:

بحث‌های زودهنگام انتخاباتی مجلس دهم در میان اصلاح طلبان، استراتژی برخی مخالفان اصلاحات و برای سرگرم کردن و متوقف کردن جریان اصلاحات است / می‌خواهند مهره‌های مؤثر جریان اصلاحات را برای مجلس دهم بسوزانند.

عضو مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم، با بیان اینکه برخی از مخالفان اصلاحات سعی دارند تا با مطرح کردن بحث‌های زودهنگام انتخابات مجلس دهم در جریان اصلاحات، این جریان را سرگرم موضع گیری‌های کاملا حاشیه‌ای کرده و حرکت رو به جلو این جریان را متوقف کنند و در نهایت خودشان فرار به جلو کنند، گفت: معتقدیم برای بیان بحث‌های مربوط به انتخابات مجلس دهم خیلی زود است اما آن چیزی که باید ذکر شود این است که مخالفان اصلاحات می‌خواهند مهره‌های مؤثر اصلاحات در انتخابات مجلس دهم را بسوزانند.

حجت الاسلام و المسلمین محمدجعفر سعیدیان فر از نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، ایجاد بحث‌های زودهنگام انتخاباتی مجلس دهم در میان اصلاح طلبان را استراتژی بخشی از اصولگرایان برای ایجاد تفرقه میان اصلاح طلبان دانست و اظهار داشت: به نظرم این دسته از مخالفان اصلاحات سعی دارند تا با متوقف کردن اصلاح طلبان و سرگرم کردن آنها به موضع گیری‌های کاملا حاشیه‌ای، فرار به جلو کنند.

وی با تأکید بر اینکه مخالفان اصلاحات می‌خواهند مهره‌های مؤثر اصلاحات در انتخابات مجلس دهم را بسوزانند، گفت: این استراتژی درحالی از سوی مخالفان جریان اصلاحات دنبال می‌شود که اصلاح طلبان هنوز هیچ بحثی در این باره نداشته و معتقدند برای بیان این بحث‌ها خیلی زود است.

استاد حوزه علمیه قم گفت: رسانه‌های شناخته شده مخالف جریان اصلاحات هم که به این بحثروی آورده‌اند، خیلی از مسائلی هم که مطرح می‌کنند، متأسفانه دروغ است؛ یعنی مثلا می‌گویند فلان شخصیت اینگونه گفت در حالی که وقتی بررسی می‌کنیم، می‌بینیم اصلا اینگونه نبوده است.

وی با تأکید بر اینکه به هر حال اصلاح طلبان باید خیلی هوشیار باشد، خاطرنشان کرد: الآن مسئله اصلی کشور این است که ما از نظر خارجی در مذاکرات هسته‌ای موفق شویم و به مسئله معیشت مردم توجه کنیم. چون انتخابات ۲۴ خرداد پیام‌های متعددی داشت که مهمترین آنها دوری از افراطی گری و تندروی، هم در مسئله خارجی و هم در مسائل داخلی بود؛ البته از بعد فرهنگ هم نباید غافل شویم، که این آقایان می‌خواهند به حالت تنگ نظری قبلی ادامه دهند که این حالات گذشته ضررهای بسیاری برای کشور داشت.

استاد حوزه علمیه قم اصلاح طلبان اصولگرایان انتخابات انتخابات مجلس حوزه علمیه قم رسانه مجلس شورای اسلامی مذاکرات هسته ای اصلاحات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر