کد خبر: 128568 A

معاون اجرایی رییس جمهور:

مقامات آفریقای جنوبی هم از پیام تسلیت و همچنین از نقش جمهوری اسلامی ایران در پشتیبانی از آفریقای جنوبی در دوران پس از پیروزی انقلاب ضد آپارتاید به رهبری ماندلا تشکر کردند.

معاون اجرایی رییس جمهور پس از ادای احترام به پیکر نلسون ماندلا در پرتوریا گفت: در دیدار کوتاه با رئیس جمهور و وزیر امور خارجه آفریقای جنوبی، پیام تسلیت مقام معظم رهبری و رئیس جمهور و ملت شریف ایران را به مناسبت درگذشت نلسون ماندلا ابلاغ کردم.

به گزارش ایلنا، حسین شریعتمداری تصریح کرد: مقامات آفریقای جنوبی هم از پیام تسلیت و همچنین از نقش جمهوری اسلامی ایران در پشتیبانی از آفریقای جنوبی در دوران پس از پیروزی انقلاب ضد آپارتاید به رهبری ماندلا تشکر کردند.

وی با اشاره به گفتگوهای کوتاه خود با برخی مقامات خارجی در حاشیه این آیین گفت: در مراسم ادای احترام روز چهارشنبه، حمایت از ماندلا موج می زد و مقامات خارجی حاضر در این مراسم به صراحت ابراز می کردند که باید پیام ضد آپارتاید ملت آفریقای جنوبی و همه آفریقای سیاه به کل دنیا ابلاغ شود.

وی افزود: امروز همه می دانند که ملت آفریقای جنوبی در راه مبارزه با تبعیض نژادی ایستاده است و پیام نسل کشی هم که امروز در فلسطین مظلوم صورت می گیرد باید به درستی به همه دنیا منعکس شود.

آفریقای جنوبی انقلاب ایران تبعیض نژادی جمهوری اسلامی ایران جهان رییس جمهور نلسون ماندلا وزیر امور خارجه ملت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر