کد خبر: 131548 A

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

دولت تمام اهتمام خود را برای تسهیل‌گری در این فرآیند در طی ۴ سال آینده به کار خواهد گرفت / ما با مفاهیم زیادی در عرصه تولید روبرو هستیم، ولی مضمونی که در سالهای اخیر بسیار به کار گرفته شده است، مفهوم کارآفرینی است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اولین گام برای کارآفرینی شالوده‌شکنی و خلاقیت و داشتن روحیه نقد و انتقاد است و جامعه‌ای بخواهد کارآفرینانی موفق داشته باشد باید از روحیه انتقاد پذیری و شنیدن صدای منتقدان برخوردار باشد.
به گزارش خبرنگار ایلنا، علی ربیعی در هفتمین جشنواره ملی تقدیر از کارآفرینان بر‌تر کشوری گفت: ما با مفاهیم زیادی در عرصه تولید روبرو هستیم، ولی مضمونی که در سالهای اخیر بسیار به کار گرفته شده است، مفهوم کارآفرینی است که در واقع درسی است که به طور جامع همه این مفاهیم را در دل خود دارد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه، اگر نجنبیم و نتوانیم با یک سری از ابزار‌ها فاصله خود را با شاخص‌های جهانی کم کنیم این شکاف روز به روز بیشتر خواهد شد، تأکید کرد: ما حق نداریم در این مسابقه جهانی به نحوی حرکت کنیم که جامعه و کشور از رشد و پیشرفت محروم شود. دراین خصوص یکی از راهکارهایی که دنیا سال‌ها در حال تجربه آن است‌‌ همان کارآفرینی است که در واقع موتور پیشرفت هر جامعه‌ای محسوب می‌شود.
وی گفت: اولین گام برای کارآفرینی شالوده‌شکنی و خلاقیت و داشتن روحیه نقد و انتقاد است و جامعه‌ای بخواهد کارآفرینانی موفق داشته باشد باید از روحیه انتقاد پذیری و شنیدن صدای منتقدان برخوردار باشد.
ربیعی افزود: باید به کودکانمان نقد و نقادی را از‌‌ همان کودکی آموزش دهیم تا خلاقیت و کارآفرینی به شیوه‌ای نهادینه در جامعه شکل بگیرد.
وی با اشاره به نقش دولت در کمک به کارآفرینی در کشور اظهار داشت: دولت در این زمینه تمام اهتمام خود را برای تسهیل‌گری در این فرآیند در طی ۴ سال آینده به کار خواهد گرفت.
ربیعی خطاب به جمع هنرمندان در این همایش با بیان اینکه هنرمندان و کارآفرینان نهاد می‌انجی دولت و ملت هستند، گفت: وقتی که هنرمندان به ما لبخند می‌زنند به تبع آن ملت هم خوشحال خواهد بودو به دولت لبخند می‌زند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بحثبعدی در خصوص کارآفرینان مسئله ساختار‌ها و نهاد‌ها و حقوق مالکیت و به طور کلی مجموعه این مسائل است که در قالب بهبود کسب و کار در دستور کار دولت قرار خواهد گرفت.
وی همچنین گفت: این جشنواره یک برنامه نمادین برای مقوله کارآفرینی است و آمدن هنرمندان در این جمع به این منظور است که نشان دهیم کار و فعالیت در جامعه چشم انداز اقدامات دولت است.
ربیعی بیان داشت: راه اندازی بانک اطلاعات کارآفرینان، نظارت بر اجرای دوره‌های تخصصی کارآفرینی، از جمله برنامه‌هایی است که دولت در صد روز اول آن‌ها را پایه ریزی کرده و در ماه‌های آتی آن‌ها را به پیش خواهد برد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از تلاش دولت از برگزاری یک صندوق خطرپذیری برای کارآفرینی خبر داد و در ادامه تأکید کرد: اگر می‌خواهیم الگو و نمادی از اسلام و انقلاب را در دنیا مطرح کنیم با این وضع از رشد و توسعه موفق نخواهیم شد.

اسلام و انقلاب جامعه حقوق خلاقیت دولت رشد رشد و توسعه شاخص کار و رفاه اجتماعی کسب و کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر