کد خبر: 133660 A

معاون سیاسی وزیرکشور:

درصدد هستیم با هم اندیشی نظرات احزاب را دریافت و موانع پیش روی آنان را در جامعه شناسایی و با تدبیر حل کنیم و در آینده نیز برای تعامل بیشتر با سایر احزاب برنامه ریزی‌های لازم صورت می‌پذیرد.

معاون سیاسی وزیرکشور از صدور ۲۳۰ مجوز برای فعالیت احزاب از سوی کمیسیون ماده ۱۰ خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سیدکاظم میرولد در آغاز نخستین نشست هم ادنیشی احزاب و دولت که صبح امروز(۱۴ دی) در سالن پیامبر اعظم درحال برگزاری است، با بیان اینکه از ابتدای تشکیل کمیسیون ماده ۱۰ احزاب تاکنون ۲۳۰ حزب از این کمیسیون مجوز گرفته‌اند‏‏، گفت: حدود یک چهارم احزابی که تابع قوانین و اساسنامه بوده و اقدامات آنان منحصربه دوره انتخابات نمی‌باشد به صورت فعال و نیمه فعال در کشور فعالیت می‌کنند.

میرولد گفت: انشاء‌الله نتایج حاصل از این نشست راهگشایی خیر برای مردم عزیز کشورمان باشد.

وی با تأکید بر ضرورت تناسب فعالیت‌های احزاب با نیاز کشور خواستار بررسی آسیب‌شناسانه از فعالیت‌ها و اقدامات احزاب شد و گفت: می‌بایست اگر موانعی بر سر راه فعالیت آنان وجود دارد، این موانع شناساسی شود.

وی افزود: تاکنون ۱۹ مورد تقاضا درخصوص تأسیس حزب جدید از شروع فعالیت دولت تدبیر و امید به وزارت کشور ارسال شده است.

میرولد با بیان اینکه در این نشست حدود ۶۰ حزب و جامعه فعال دعوت شده‌اند، ‌گفت: درصدد هستیم با هم اندیشی نظرات احزاب را دریافت و موانع پیش روی آنان را در جامعه شناسایی و با تدبیر حل کنیم و در آینده نیز برای تعامل بیشتر با سایر احزاب برنامه ریزی‌های لازم صورت می‌پذیرد.

وی گفت: انشاء الله با ریشه‌یابی فعالیت‌های احزاب شاهد حضور احزابی فعال و قوی در کشور خواهیم بود.

انتخابات جامعه دولت کمیسیون ماده ۱۰ احزاب وزارت کشور حزب پیامبر فعالیت مجوز احزاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر