کد خبر: 137941 A

امروز صورت گرفت؛

مسلمانان، چه شیعه و چه سنی، همه دارای اعتقادات مشترک هستند و اختلاف و فاصله میان ما بسیار اندک است؛ چرا که همگی معتقد به وحدانیت و قیامت بوده و افتخار می کنیم پیامبر که باید درس عزت و اخلاق را از او بیاموزیم، رهبر ماست.

همزمان با هفته وحدت و در سالروز میلاد پیامبر اسلام(ص) و امام جعفر صادق(ع) رییس جمهوری با خانواده شهید اهل تسنن اسماعیل حسن زاده و کامل خلیلی، جانباز هفتاد درصد دفاع مقدس دیدار کرد.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در دیدار با همسر و فرزندان شهید اسماعیل حسن زاده، ضمن گرامیداشت هفته وحدت، این هفته را برای تقویت وحدت و اتحاد میان مسلمانان دانست و گفت: اصرار داشتم به مناسبت هفته وحدت به دیدار خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران اهل تسنن که برای دفاع از میهن اسلامی فداکاری کرده اند، بروم.

رییس جمهور افزود: در دورانی که کشور در خطر قرار داشت، هموطنان اهل سنت در کنار برادران شیعه خود ایستادند و از این کشور و آرمان های آن دفاع کردند.

روحانی خانواده شهدا را مایه افتخار و برکت کشور توصیف و تصریح کرد: امیدوارم خداوند به همه ما توفیق دهد تا بتوانیم ادامه دهنده راه شهدا باشیم و به کشور و مردم خود خدمت کنیم.

رییس جمهور با بیان اینکه امروز این کشور متعلق به همه ملت است، گفت: مسلمانان، چه شیعه و چه سنی، همه دارای اعتقادات مشترک هستند و اختلاف و فاصله میان ما بسیار اندک است؛ چرا که همگی معتقد به وحدانیت و قیامت بوده و افتخار می کنیم پیامبر که باید درس عزت و اخلاق را از او بیاموزیم، رهبر ماست.

روحانی اظهار امیدواری کرد که با دعای خیر و حمایت ملت ایران، به ویژه خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران بتوانیم در مسیر خدمت به مردم موفق باشیم.

رییس جمهو همچنین با حضور در منزل کامل خلیلی، جانباز هفتاد درصد دفاع مقدس با بیان اینکه ایران و اسلام متعلق به همه ماست، گفت: هر چه از اخلاق، ایمان و فرهنگ داریم، از پیامبر عظیم الشان اسلام و آنچه در جامعه اسلامی و ایران عزیز می بینیم از برکت این مولود عزیز است.

روحانی گفت: امروز نه تنها دنیای اسلام، بلکه جهان مدیون پیامبر اسلام است و همه مسلمانان، چه شیعه و چه سنی عاشق پیامبر و اهل بیت آن بزرگوار هستند.

رییس جمهور تاکید کرد: هفته وحدت باید به همه ما یادآوری کند که با یکدیگر برادر و در کنار هم هستیم و آینده مشترکی داریم.

روحانی ادامه داد: راهی که شهدا، جانبازان و ایثارگران رفتند، راه کمال، پیشرفت و دفاع از سرزمین، ناموس و استقلال و عزت بوده و امروز اگر بگوییم سربلندی، عظمت و عزت ایران مدیون فداکاری آنان است، درست گفته ایم.

وی افزود: به خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران احترام می گذاریم و امیدوارم بتوانیم راه آنان را در مسیر خدمت به ملت ادامه دهیم.

اخلاق استقلال جامعه اسلامی جهان خانواده رییس جمهور شیعه ملت ایران پیامبر ملت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر