کد خبر: 156776 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛

رئیس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور: در صورت تحویل عزیزان به هریک از نیروها و مقامات ذی صلاح رسمی قطعا اطلاع رسانی خواهد شد. / استاندار سیستان و بلوچستان: زمانی این اخبار صحت می‌یابد که مرزبانانمان از مرزهای ایران عبور کرده و وارد خاک کشور شوند یا تحویل مقامات ایرانی در خاک پاکستان شوند.

مقامات وزارت کشور تحویل مرزبانان ایرانی و جنازه شهید دانایی‌فر را رد کردند.

روح‌الله جمعه‌ای رئیس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص ادعای برخی از رسانه‌ها و افراد مبنی بر تحویل ۴ مرزبان ایرانی و جنازه شهید دانایی‌فر به نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در پاکستان گفت: تا این لحظه هیچ مرزبان یا جنازه‌ای تحویل مقامات ایرانی یا نهادهای ذی‌صلاح نشده است.

وی با بیان اینکه تا وقتی مرزبان یا جنازه‌ای در اختیار مقامات ایرانی یا نهادهای ذی‌صلاح داده نشده است، نمی‌توان اخبار منتشر شده را تائید کرد، خاطرنشان کرد: در صورت تحویل عزیزان به هریک از نیروها و مقامات ذی‌صلاح، قطعا اطلاع‌رسانی خواهد شد.

رئیس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور با تاکید بر اینکه از رسانه‌های داخلی می‌خواهیم تحت تاثیر اخبار رسانه‌های بیگانه و گروهک جیش‌العدل قرار نگیرند، اظهار داشت: اخبار آنها هیچ اطلاعات متقن و مطمئنی در اختیار ما قرار نمی‌دهد و باید متوجه بود که عواطف و احساسات خانواده‌های مرزبانان و مردم ایران را به بازی گرفته نشود.

همچنین علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با ایلنا، در این باره تصریح کرد: تاکنون هیچ خبری جدیدی مبنی تحویل مرزبانان ایرانی به نهاد رسمی یا مقامات ایرانی داده نشده است.

وی ادامه داد: زمانی این اخبار صحت می‌یابد که مرزبانانمان از مرزهای ایران عبور کرده و وارد خاک کشور شوند یا تحویل مقامات ایرانی در خاک پاکستان شوند.

استاندار سیستان و بلوچستان در پایان با بیان اینکه باید منتظر خبرهای خوش باشیم از مردم و رسانه‌ها خواست برای آزادی مرزبانان دعا کنند.

امور بین الملل ایران بازی پاکستان جمهوری اسلامی ایران خاک خانواده سیستان و بلوچستان مردم ایران وزارت کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر