کد خبر: 172848 A

پیشرفت‌‏های اخیر در صنعت هسته‏‌ای باعثشده که تلاش‏‌های استکبار با هجمه تبلیغاتی و تهدیدات سرویس‌‏های اطلاعاتی دشمن، به منظور تخریب زیرساخت‌‏های صنعت هسته‏‌ای و خارج کردن متخصصان از چرخه خدمت‏ رسانی افزایش یابد، اما با ایمان به خدا، بصیرت و هوشیاری کارشناسان، این تلاش‌‏ها کمافی‌‏السابق به نتیجه نرسیده و نخواهد رسید.

همزمان با سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر، علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی با حضور در مرکز ملی علوم و فنون لیزر ایران ضمن دیدار با متخصصان و پژوهشگران، از آخرین دستاوردهای فناوری‌‏های پیشرفته لیزر بازدید کرد.

به گزارش ایلنا، علی اکبر صالحی در این مراسم با تبریک اعیاد و بیان احادیثی از ائمه اطهار(ع) با مضمون علم و دانش گفت که افرادی که در این عرصه تلاش می‌‌کنند عابدان درگاه الهی هستند و علم و دین دو بال برای پرواز و رسیدن به قله‌های سعادت و فضیلت است، که یکی بدون دیگری کارساز و کارآمد نخواهد بود.

وی نقش مرکز ملی علوم و فنون لیزر ایران در سرافرازی میهن اسلامی استراتژیک ارزشمند دانست و از رهنمودهای سازنده مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهوری و تلاش‌‏های خالصانه مدیران و متخصصان آن مجموعه به ویژه دکتر صباغ‏زاده تشکر کرد.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان انرژی اتمی با یادآوری و تأکید دین مبین اسلام بر اخلاق و کرامت انسانی و ایجاد انسجام و حفظ وحدت در انجام امور، تأکید کرد: همواره بایستی قدرشناس خادمین نظام مقدس جمهوری اسلامی باشیم و با ایجاد امیدواری در جامعه بر حفظ سرمایه‏‌های انسانی و ارتقاء دانش فنی اهتمام ورزیم.

صالحی، متخصصان و پژوهشگران آن مرکز را در سایه الطاف حق تعالی همواره متعصب و پرتلاش در راستای تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و ثابت قدم دانست و گفت: بر اساس منویات مقام معظم رهبری، وجود چالش‌‏ها، انسان‌‏های بصیر و شجاع را هیچ گاه نگران نمی‌‏کند بلکه آنان را به احیاء ظرفیت‌‏های موجود و ظرفیت‌‏های احیاناً معطل مانده داخلی معطوف می‏کند از این رو قدرشناسی و حفظ نیروهای متخصص و کارآمد ضروری است.

وی بیان کرد: پیشرفت‌‏های اخیر در صنعت هسته‏‌ای باعثشده که تلاش‏‌های استکبار با هجمه تبلیغاتی و تهدیدات سرویس‌‏های اطلاعاتی دشمن، به منظور تخریب زیرساخت‌‏های صنعت هسته‏‌ای و خارج کردن متخصصان از چرخه خدمت‏ رسانی افزایش یابد، اما با ایمان به خدا، بصیرت و هوشیاری کارشناسان، این تلاش‌‏ها کمافی‌‏السابق به نتیجه نرسیده و نخواهد رسید.

به گفته رییس سازمان انرژی اتمی، پس از ترور دانشمندان هسته‌‏ای شاهد بودیم دانشجویانی به رشته‏‌های مربوط به هسته‏‌ای تغییر رشته دادند و داوطلب تحصیل و خدمت در این حوزه شدند.

صالحی اظهار امیدواری کرد با عزم ملی و مدیریت جهادی مدیران و پرسنل گمنام و بی‏‌ادعای این صنعت، گام‏‌های بلندی که در حوزه‏‌های گوناگون کاربردهای هسته‏‌ای به ویژه در حوزه سلامت و پزشکی برداشته و موجبات عزت و اقتدار کشور برای رسیدن به قله‏‌های رفیع علم و دانش مهیا شود.

در ادامه این مراسم با اهداء لوح‌‏های تقدیر از سوی ریاست سازمان انرژی اتمی و همچنین تقدیم یادبود کارکنان مرکز ملی علوم و فنون لیزر ایران، از دکتر صباغ‏زاده قدردانی شد.

استکبار ایران خدمت رسانی دین سازمان انرژی اتمی سلامت صنعت علی اکبر صالحی لیزر هسته ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر