کد خبر: 205282 A

معاونت ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رییس‌جمهوری اعلام کرد:

معاونت ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رییس‌جمهوری از شهروندان خواست نسبت به موارد ادعایی مشکوک که با انتساب خود به دفتر یا نهاد ریاست جمهوری در صدد کلاهبرداری و سوء استفاده هستند، هوشیار باشند.

معاونت ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رییس‌جمهوری از شهروندان خواست نسبت به موارد ادعایی مشکوک که با انتساب خود به دفتر یا نهاد ریاست جمهوری در صدد کلاهبرداری و سوء استفاده هستند، هوشیار باشند.

به گزارش ایلنا، پرویز اسماعیلی از شناسایی موارد سوء استفاده از عناوین دولتی و همچنین جعل عناوینی نظیر «روابط عمومی و اداره‌کل تشریفات ویژه سفرهای استانی» خبر داد که بر اساس آنها افراد مجهول‌الهویه با منتسب نمودن خود به نهاد ریاست جمهوری و دفتر رییس‌جمهوری، اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کنند.

وی گفت: به طور مثال اخیرا برخی کلاهبرداران در تماس با شهروندان واعلام این‌که رییس‌جمهوری محترم به نیت ۱۴ معصوم قصد کمک و مساعدت به ۱۴ مستحق در قالب تسهیلات خود اشتغالی، ازدواج، هزینه‌های سفر زیارتی و… را دارد، ادعا نموده‌اند که می‌بایست فهرست افراد به آدرس پست الکترونیکیDaftar Riyasat gomhor @ gmail. com که آدرسی مجعول است، ارسال و مبالغی نیز به حساب‌های اعلامی واریز شود تا مساعدت‌ها صورت گیرد.

معاونت ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رییس‌جمهوری با تاکید بر ضرورت آگاهی‌رسانی به شهروندان درباره ترفندهایی که با سوء استفاده و جعل عناوین در صدد کلاهبرداری هستند، ادامه داد: همچنین برخی افراد با ارسال پیامک‌های جعلی با عنوان برنده شدن در مسابقات قرعه‌کشی سیم‌کارت‌های اعتباری، عنوان کرده‌اند که برای دریافت جایزه باید به نهاد ریاست جمهوری مراجعه حضوری داشته یا با شماره تلفن نهاد تماس برقرار کنند.

وی افزود: مواردی از این دست و عناوینی نظیر «روابط عمومی و اداره‌کل تشریفات ویژه سفرهای استانی» جعلی بوده و در ساختار دفتر و نهاد ریاست جمهوری وجود ندارد. همچنین استفاده از مهر ساختگی با عنوان «نهاد ریاست جمهوری» از سوی افراد مجهول‌الهویه و تهیه و صدور بخشنامه و ابلاغیه‌های دروغین در یکی از استان‌ها مشاهده شده است.

اسماعیلی همچنین ادامه داد: حتی مشاهده شده که برخی کلاهبرداران نیز با تماس تلفنی و به دروغ خود را مسوولین ارشد دولت یا روسای دفاتر مقامات عالی اجرایی معرفی کرده و تقاضاهای مالی مطرح می کنند.

وی تاکید کرد: هیچیک از مقامات محترم و ارشد دولت چنین اقدامات خارج از ضابطه ای نداشته و نخواهند داشت و به منظور جلوگیری از تضییع حقوق شهروندان، آگاهی عمومی از شیوه‌ها و مستمسک‌هایی که این افراد سودجو برای سوء استفاده از مردم شریف به کار برده‌ و می برند، ضروری است.

معاونت ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رییس‌جمهوری در پایان تاکید کرد: از مردم شریف ایران تقاضا می کنیم در برابر شگردهای کلاهبرداران که بعضاً در قالبی موجه و با انتساب خود به نهادهای رسمی از جمله نهاد ریاست جمهوری، در صدد اخاذی از شهروندان هستند، هوشیاری به خرج داده و قبل از هر گونه اقدامی در ارتباط با این کلاهبرداران، موارد مشکوک را جهت رسیدگی به دفاتر مذکور، مراجع قانونی و انتظامی منتقل نمایند.

ازدواج ایران پیامک حقوق دولت روابط عمومی رییس جمهوری سیم کارت شماره تلفن نهاد ریاست جمهوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر