کد خبر: 205542 A

نوبخت خبر داد:

در خصوص اینکه رئیس جمهور در این سفر با اوباما ملاقاتی داشته باشد، برنامه‌ای تنظیم نشده اجازه بدهید طی یک نشست خبری در مورد جزییات برنامه رئیس جمهور به نیویورک اطلاع‌رسانی انجام دهم.

سخنگوی دولت از سفر رئیس جمهور به نیویورک خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدباقر نوبخت در نشست هفتگی خود در خصوص سفر احتمالی رئیس جمهور به نیویورک گفت: سفر رئیس‌جمهور به نیویورک قطعی شده است.

وی ادامه داد: در خصوص اینکه رئیس جمهور در این سفر با اوباما ملاقاتی داشته باشد، برنامه‌ای تنظیم نشده اجازه بدهید طی یک نشست خبری در مورد جزییات برنامه رئیس جمهور به نیویورک اطلاع‌رسانی انجام دهم.

نوبخت در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا مبنی بر اینکه امروز انصار حزب‌الله طی بیانیه‌ای اعلام کرده است که خیابان‌ها را از لوثبدحجابی پاک خواهد کرد و در این مسیر هزینه لازم را نیز پرداخت خواهد کرد، گفت: در جلسه گذشته نیز یکی از خبرنگاران از پدیده بدحجابی به عنوان یک بیماری در جوامع اسلامی یاد کرد و من توضیح دادم که آن پدیده یک مشکل فرهنگی است که باید متناسب با آن از سازوکارهای فرهنگی استفاده کرد.

وی ادامه داد: در این خصوص برخی انگشت خود را به سمت دولت نشانه می‌روند. البته دولت در جهت ارتقای فرهنگی کشور باید تلاش کند و هر ساله معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی صدها میلیارد تومان در خصوص فرهنگ هزینه می‌کند.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: حتی در این میان بسیاری از دستگاه‌های غیردولتی نیز از بودجه دولت برای امور فرهنگی استفاده می‌کنند. بنابراین دولت از این دستگاه‌ها نیز درخواست می‌کند که گزارش بدهند مبالغی که در این خصوص از دولت دریافت کرده‌اند در بحثحجاب چه نتایجی داشته است.

نوبخت با تاکید بر اینکه نباید فکر کنیم که از روش‌های غیرفرهنگی و خشن در این خصوص می‌توان به نتیجه رسید، تصریح شد: گاهی برخی بر اساس احساس مسئولیت و یا اعتقادات خود از این روش‌ها استفاده می‌کنند در حالی که آنها باید بدانند در سال‌های گذشته نیز این روش‌ها نه تنها موثر نبوده بلکه در پاره‌ای از موارد پدیده بدحجابی را تشدید هم کرده است. البته ما نباید پدیده بدحجابی را نسبت گذشته تشدید یافته بدانیم و با روش‌های غیرقانونی با آن برخورد کنیم.

وی با بیان اینکه ما باید بدانیم که بانوان ما در جامعه باید مورد احترام باشند، تاکید کرد: اگر قرار است در این میان به کسی تذکری بدهیم قانون نحوه آن را تعیین کرده بنابراین هر نوع روش غیرقانونی و بی‌حرمتی به بانوان امر غیر قابل پذیرش از سوی دولت است.
سخنگوی دولت اضافه کرد: تاکید دولت در این خصوص بر این خواهد بود که نباید احساس کنیم که پدیده‌ای که سال‌ها در کشور ما وجود داشته امروز به پدیده حادی تبدیل شده و باید با آن به شکل فیزیکی برخورد کنیم و صراحتا هم اعلام کنیم که هزینه آن را می‌دهیم. مسلم است که این هزینه به پای آنها نوشته نخواهد شد بلکه هزینه این اقدامات را اسلام می‌دهد.

سخنگوی دولت یادآور شد: متاسفانه کسانی نیز امروز در عراق تلاش می‌کنند که چهره خشن و غیر منطقی را از اسلام ارائه دهند بنابراین ما از افرادی که در داخل از سر دلسوزی می‌خواهند با پدیده بدحجابی برخورد کنند توصیه می‌کنیم که هر هنری که دارند در ارتباط با مسائل فرهنگی بگذارند. ما در تدوین برنامه ششم حاضر هستیم که از آنها دعوت کنیم تا برنامه‌های خود را اعلام کنند و اگر لازم باشد منابع مالی لازم را نیز اختصاص می‌دهیم.

نوبخت با تاکید براینکه دولت هیچ اقدام غیرقانونی و بدون مجوزی را تایید نمی‌کند، عنوان کرد: ما مخالف این گونه اقدامات هستیم و دستگاه‌های ذی‌ربط نیز باید در ارتباط با وظایف خود با این مسئله برخورد کنند.

وی با بیان اینکه تایید نمی‌کنیم که یک فرد بدحجاب بیمار است، اظهار داشت: این یک ناهنجاری است که اگر از آن به عنوان بیماری تعریف شود توهین خواهد بود و این شایسته نیست ما باید دلیل این مسائل را در سیاست‌ها و اقدامات خود بررسی کنیم و به دنبال روشهای اثر بخشی برویم که حرمت آحاد جامعه را نیز حفظ کند.

اوباما بودجه جامعه حزب الله رئیس جمهور عراق معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی منابع مالی ناهنجاری نیویورک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر