کد خبر: 207202 A

رییس جمهور در پیامی به مناسبت بازگشایی مدارس:

رئیس جمهور در این پیام با اشاره به اینکه ایران ما با مشکل جدی کمبود آب روبرو است، خطاب به دانش آموزان سراسر کشور پرسیده است: هرکدام از ما چگونه از آب‌های ایران، می‌توانیم بهتر نگهداری و استفاده کنیم؟

رییس جمهور امروز و همزمان با آغاز بازگشایی مدارس، در پیامی با اشاره به اینکه در شرایط کنونی کشور ما نیاز به مدرسه پویا و نوآور داریم و سازندگان اصلی مدرسه، معلمان، مربیان و دانش آموزان این سرزمین هستند، تصریح کرد: مدرسه، خانه امید دولت و مردم و آموزش و پرورش بنیادی ترین بخش توسعه کشور است.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی در این پیام اظهار داشت: مدرسه مطلوب ما مدرسه خلاقیت، عقلانیت و گفت‌وگو و مداراست.

وی همچنین در این پیام با اشاره به اینکه ایران ما با مشکل جدی کمبود آب روبرو است، خطاب به دانش آموزان سراسر کشور پرسیده است: هرکدام از ما چگونه از آب‌های ایران، می‌توانیم بهتر نگهداری و استفاده کنیم؟

متن پیام رییس جمهوری به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

آغاز ماه مهر و فصل مدرسه را به همه معلمان و مربیانش و دانش آموزان عزیز صمیمانه تبریک می‌گویم؛ مدرسه خانه امید دولت و مردم و آموزش و پرورش بنیادی‌ترین بخش توسعه کشور است. ما نیاز به مدرسه پویا و نوآور(در شرایط کنونی کشور) داریم و سازندگان اصلی این مدرسه، معلمان و مربیان و دانش آموزان این سرزمین اند.

راه رسیدن به این هدف از مدرسه و آموزش و پرورش ما می گذرد؛ استعداد و هوش فرزندان این زاد و بوم، بالاست؛ باید به کشف و پرورش آنها بیشتر و بهتر بپردازیم.

توانمندی آموزش و پرورش در تربیت دانش آموزانی است که قادر باشند در کنار تربیت ذهن و دانش اندوزی با جامعه و جهان پیرامون خود به درستی ارتباط برقرار کنند؛ باید به آنان آموخت که جهان نو را خود بشناسند و در آن زندگی کنند و در عین حال، تعلق خاطر به دین و فرهنگ و سرزمین خود داشته باشند.

مدرسه ما باید بتواند دانش آموزانی متفکر، پرسشگر، نقاد و اخلاقی تربیت کند. مدرسه مطلوب ما مدرسه خلاقیت، عقلانیت و گفت‌وگومدار است.

شما معلمان، مربیان و دانش آموزان عزیز باید به ما کمک کنید تا به این مدرسه مطلوب نزدیک شویم؛ مدرسه ای که پناهگاه همه شما و ما باشد، می دانم که آموزش و پرورش ما تا رسیدن به این نقطه، هنوز تنگناهای زیادی دارد؛ کمبودها و کاستی های اقتصادی و آموزشی معلمان و دانش آموزان عزیز، ما را در دستیابی آسان به این هدف با مشکل روبرو می کند؛ معلمان ما نیازمند زندگی عزتمندانه اند تا همه ذهن و توان خود را صرف آموزش و تربیت کنند و دانش آموزان ما به احترام و توجه بیشتر نیاز دارند تا بتوانند قدرت انتخاب خود را بالاتر ببرند.

بسیار مایل بودم که امسال نیز می توانستم چون سال پیش همپا و همراه معلمان، دانش آموزان و پدران و مادرانشان در نشاط و جنب و جوش روز اول ماه مهر شرکت می کردم و آهنگ دلنشین زنگ مهر و زندگی را از نزدیک در مدرسه می شنیدم اما ضرورت سفر به مجمع عمومی سازمان ملل متحد این توفیق را از من گرفت؛ در آنجا هم در خدمت شما و نیازمند دعای همه شما هستم.
برای اینکه سنت نیکوی سال های پیش زنده بماند از دانش آموزان عزیز می پرسم: عزیزانم، ایران ما با مشکل جدی کمبود آب روبرو است. هرکدام از ما چگونه از آبهای ایران، می توانیم بهتر نگهداری و استفاده کنیم؟

آموزش و پرورش ایران جامعه جهان خلاقیت دانش آموزان دین رییس جمهوری مجمع عمومی سازمان ملل مدرسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر