کد خبر: 231919 A

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح:

مامی نهادهایی که بعد از انقلاب شکل گرفته و منشأ خدمات بزرگ گردیده اند با محوریت دانشجویان دانشگاه هابود که سپاه و جهادسازندگی نمونه‌های بارز آن هستند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو در جمع اساتید و دانشجویان دانشگاه صنعتی مالک اشتر وزارت دفاع سخنرانی کرد.

به گزارش ایلنا؛ سردار حسین دهقان طی سخنانی با تبریک روز دانشجو به همه دانشجویان ایران اسلامی تصریح کرد: مهمترین ویژگی دانشجویان در طول تاریخ که به صورت بارزی خود را نشان داده است آزاد اندیشی، آزادی خواهی و ظلم ستیزی است و دانشجویان ایران اسلامی در مسیر پایبندی به آرمان های مقدس خود در قبل از انقلاب و در برابر رژیم ستم شاهی شکنجه، زندان و شهادت را در کارنامه درخشان خود دارد و ۱۶ آذر به همین دلیل گرامی داشته می‌شود.

وی گفت: کسب دانش و مجهز شدن به سلاح علم برای خدمت به جامعه، توسعه و پیشرفت را از دیگر ویژگی دانشجویان بر شمرد و افزود: دوران دانشجویی از ماندگارترین دوران فرد برای خودش، خانواده و حتی جامعه محسوب می‌شود.

وزیر دفاع با اشاره به مبارزات دانشجویان در قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و خدمات و فعالیت های آنان پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: تمامی نهادهایی که بعد از انقلاب شکل گرفته و منشأ خدمات بزرگ گردیده اند با محوریت دانشجویان دانشگاه هابود که سپاه و جهادسازندگی نمونه‌های بارز آن هستند.

دهقان با تبیین نقش دانشگاه در پیشبرد اهداف نظام افزود: امروز دانشجویان در ادامه این مسیر مقدس با همت و تلاش خود وظیفه و مسئولیت پیشبرد کشور در عرصه های علمی و مدیریتی را بر عهده دارند.

وزیر دفاع، ظلم ستیزی و عدالت خواهی و مبارزه با نظام سلطه را از برجسته‌ترین ویژگی جنبش دانشجویی ذکر کرد و گفت: دانشجویان به مقتضای سن، وضعیت و جایگاهی که دارند هیچ گاه زیر بار تهدید و ظلم نرفته و توجیه‌گر آن نیز نشدند. البته رژیم شاه خیلی تلاش کرد که دانشجو ستایشگر باشند ولی موفق نگردید.

وی افزود: در بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز، رهبران نظام همین مسیر عدالت خواهی و مبارزه با ظلم و فساد را تشویق و ترغیب کردند.

دهقان با بیان اینکه دانشگاه و دانشجو نباید با از دست دادن استقلال فکری به عنصری وابسته و به باشگاه سیاسی تبدیل شوند افزود: البته قاطبه دانشگاهها و دانشجویان هرگز گرفتار این آفت نشدند و با حفظ استقلال فکری، منشأ خدمات بزرگی برای انقلاب و کشور بوده‌ و هستند.

وزیر دفاع تصریح کرد: ویژگی‌های علمی که مقام معظم رهبری برای دانشجویان ترسیم کرده‌اند همان چیزی است که دانشجویان ما را تعریف می‌کند. که از آن جمله می توان به آشنایی و اشراف دانشجویان به محیط و فضای زیست اجتماعی و تاریخی، دشمن شناسی، شناخت دقیق ترفندهای آنان، حرکت در مسیر اهداف و منافع ملی، نمایندگی کردن خواست و اراده مردم و بصیرت و آگاهی اشاره کرد.

دهقان، همراهی و حمایت مردم و اسلام خواهی آنان را از عناصر اصلی قدرت ساز جمهوری اسلامی ایران برشمرد وگفت: این عنصر موجب شده تا رهبران سیاسی کشور قادر باشند اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی را با اقتدار به پیش برند و مرعوب دشمن نشده، لحظه‌ای عقب‌ نشینی نکنند.

وی خاطر نشان کرد: وقتی که آقای اوباما اعلام می‌کند که " اگر ما می‌توانستیم، تمامی پیچ‌های انرژی هسته‌ای ایران را باز کنیم این کار را می کردیم " اعتراف به این است که نمی‌توانند، اعتراف به عظمت و قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران است که در سایه حضور و آگاهی مردم به مقتدرترین کشور منطقه تبدیل شده و در معادلات پیچیده جهانی جزء اثرگذارترین کشورهای جهان به شمار می‌رود.

دهقان با تأکید بر پایبندی جمهوری اسلامی ایران به معاهدات هسته‌ای گفت: ایران در مذاکره با شش قدرت جهانی که ۵ تای آنها عضوثابت شورای امنیت سازمان ملل هستند با استدلال قوی، منطقی روشن و قدرت و عزت از حقوق خود دفاع کرد و بی‌تردید ملت بزرگ ایران پیروز نهایی این میدان است و تحریم‌های ظالمانه، تلاش برای انزوای ایران، اسلام هراسی، شیعه هراسی و ایران هراسی محکوم به شکست خواهد بود.

وزیر دفاع در پایان تأکید کرد؛ امروز ملت و کشور در اوج قدرت و عزت قراردارد و دانشجویان بلند همت ما باید با توجه به سه رکن فرهنگ، علم و اقتصاد، در پرتو شعار سال و سیاست های اقتصاد مقاومتی آینده کشور را بیمه نمایند و هرروز ملت شاهدشکوه، عزت، رفاه و امنیت بیشتری باشد و این مسیر بی تردید با گام های بلند همه مردم به خصوص دانشجویان و مراکز علمی و آموزشی کشورمان به سرعت طی خواهد شد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر