کد خبر: 246603 A

به ریاست جهانگیری صورت گرفت؛

صورت وضعیت مالی طرح تملک دارایی‌های سرمایه‌ای سازمان منطقه آزاد قشم برای سالهای ۹۱ و ۹۲ و همچنین افزایش سرمایه سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی قشم نیز از دیگر مصوبات این جلسه بودند.

جلسه شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد و تعدادی از پیشنهادات تدوین شده در دبیرخانه شورا، به تصویب رسید.

به گزارش ایلنا، اسحاق جهانگیری در این جلسه یکی از اهداف ایجاد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی را کمک به مناطق کمتر توسعه یافته کشور عنوان کرد و با بیان اینکه مناطق آزاد از امتیازاتی برای سرمایه گذاری برخوردار می شوند گفت: باید مراقبت کنیم تا این مناطق به محلی برای خرده فروشی و واردات کالاهای مصرفی به کشور تبدیل نشوند.

معاون اول رئیس‌جمهور افزود: البته دولت برای آمایش سرزمینی و توسعه کشور برنامه های جامع و متعددی تهیه کرده که تنها یکی از این برنامه ها ایجاد مناطق آزاد در نقاطی است که از استعداد و توجیهات لازم و کافی برای این منظور برخوردار باشند.
در این جلسه که وزرای صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصادی و دارایی، کشور، فرهنگ و ارشاد اسلامی، دادگستری، راه و شهرسازی، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی، رئیس سازمان میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و استانداران اردبیل و ایلام نیز حضور داشتند، صورت‌های مالی و گزارش عملکرد سازمان مناطق آزاد انزلی، اروند و ماکو برای سال مالی ۹۲، منطقه آزاد ارس برای سال‌های مالی ۹۰ و ۹۱ و مناطق آزاد کیش و قشم برای سالهای مالی ۹۱ و ۹۲ به تصویب رسید.

صورت وضعیت مالی طرح تملک دارایی‌های سرمایه‌ای سازمان منطقه آزاد قشم برای سالهای ۹۱ و ۹۲ و همچنین افزایش سرمایه سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی قشم نیز از دیگر مصوبات این جلسه بودند.

اساسنامه شرکت‌های تابعه منطقه آزاد کیش، اساسنامه شرکت سرمایه گذاری و توسعه سازمان‌های مناطق آزاد ارس، اروند، انزلی و ماکو، تعیین سازمان مسئول و محدوده منطقه ویژه اقتصادی قصر شیرین، تغییر سازمان مسئول منطقه ویژه اقتصادی نمین، تعیین سازمان مسئول منطقه ویژه اقتصادی آستارا و اصلاح محدوده منطقه ویژه اقتصادی شهید رجایی نیز از جمله پیشنهاداتی بودند که پس از بحثو تبادل نظر در این جلسه به تصویب رسیدند.

همچنین در این جلسه مقرر شد لوایحی از سوی شورای عالی مناطق آزاد تجاری ‌ صنعتی و ویژه اقتصادی جهت ایجاد منطقه آزاد تجاری صنعتی مهران، ایجاد منطقه ویژه اقتصادی خرم آباد و ایجاد منطقه آزاد تجاری صنعتی در استان اردبیل و هشت منطقه دیگری که پیش از این شرایط آن برای ایجاد مناطق ویژه اقتصادی تایید شده بود، تهیه و برای بررسی و تصویب به مجلس شورای اسلامی ارسال شود.

استان اردبیل تملک دارایی راه و شهرسازی سازمان مدیریت و برنامه ریزی سرمایه فرهنگ و ارشاد اسلامی قشم معاون اول رئیس جمهور مناطق آزاد واردات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر