کد خبر: 271791 A

سردار دهقان در دیدار با وزیرصنایع دفاعی جمهوری آذربایجان؛

ایلنا: وزیر صنایع دفاعی آذربایجان با سردار حسین دهقان وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران که در باکو به سر می‌برد٬ دیدار و پیرامون توسعه همکاری های دفاعی میان دو کشور گفتگو کرد.

به گزارش ایلنا؛ در این دیدار سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهار داشت مزایای بسیار خوبی برای توسعه و گسترش بیش از پیش همکاری‌های میان دو کشور وجود دارد که باید طرفین در راستای ارتقاء توان دفاعی و فناورانه خود از آن بهره برداری کنند. 

سردار دهقان گفت: ما آذربایجان را کشوری مستقل، پیشرفته و با اقتدار می‌خواهیم و به حمدالله این روند در این کشور مشهود است. 

وی با اشاره به قابلیت‌ها و ظرفیت‌های فراوان وزارت دفاع کشورمان در حوزه‌های مختلف بر سرعت دادن به روند همکاری‌های میان ایران و آذربایجان تاکید کرد. 

سردار دهقان با تشریح توانمندی‌های صنایع و شرکت‌های وزارت دفاع کشورمان خاطر نشان کرد: تنوع بخشی به همکاری‌های فی مابین موجبات تقویت اعتماد بیشتر و زمینه همکاری‌های تکمیلی بالا‌تر در مسائل دو جانبه منطقه‌ای و بین المللی را فراهم می‌کند. 

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با دعوت از وزیر صنایع دفاعی جمهوری آذربایجان برای سفر به تهران گفت: تبادل تجربیات صنایع دفاعی دو کشورمی تواند سطوح همکاری‌های فنی نظامی را ارتقاء بخشد. 

در این دیدار نیز وزیر صنایع دفاعی آذربایجان طی سخنانی از کشور آذربایجان و ایران به عنوان دو کشور دوست و برادر یاد کرد و گفت: حافظه تاریخی ملت آذربایجان هیچ‌گاه ایران را به عنوان اولین کشوری که استقلال آذربایجان را به رسمیت شناخت فراموش نمی‌کند. 

وی گفت آذربایجان به سرعت در حال پیشرفت است و تداوم و تسریع آن نیازمند همکاری با کشورهای مختلف بویژه همسایگان می‌باشد. 

وزیر صنایع دفاعی آذربایجان با اشاره به سفر قبلی خود به ایران و امضای یک پروتکل همکاری گفت: تداوم این همکاری‌ها به نفع منافع دو کشور، تقویت کننده قدرت دفاعی و موجب آرامش و گسترش امنیت و ثبات در منطقه است. 

وی ابراز امیدواری کرد سفر سردار دهقان به باکو منجر به افزایش سطح همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های دفاعی، نظامی و فنی گردد.

سردار دهقان سفر به باکو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر