کد خبر: 109509 A

در دیدار وزیر ارشاد با معاون سیمای رسانه ملی مطرح شد:

وزیر ارشاد تاسیس یک شبکه تلویزیونی با موضوع فرهنگ و هنر را ضروری دانست و از مسوولان سیما خواست با تشکیل کارگروه مشترک بین دو سازمان در آینده، این شبکه راه اندازی شود.

ایلنا: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون سیمای رسانه ملی در خصوص تعامل و همکاری‌های مشترک در برنامه‌های فرهنگی و هنری با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.


به گزارش ایلنا، در این جلسه که با حضور وزیر ارشاد، ‌ معاون سیما و مدیران شبکه‌های سه و قرآن و معارف سیما برگزار شد دکتر علی جنتی از اهتمام رسانه ملی در پرداخت مناسب به موضوعات فرهنگ و هنر از جمله حوزه‌های کتاب، ‌ سینما، ‌ موسیقی و تئا‌تر تقدیر و تشکر کرد.


وزیر ارشاد همچنین تاسیس یک شبکه تلویزیونی با موضوع فرهنگ و هنر را ضروری دانست و از مسوولان سیما خواست با تشکیل کارگروه مشترک بین دو سازمان در آینده، این شبکه راه اندازی شود.


دکتر علی دارابی نیز در این دیدار به طراحی سیما برای تولید برنامه‌های فرهنگی چون میدان هفت با موضوع خاص فرهنگ و نیز برنامه هفت اشاره کرد و گفت: شبکه قرآن و معارف سیما نیز در برنامه فصل نو به موضوع مطالبات فرهنگی رهبر معظم انقلاب می‌پردازد.


معاون سیمای رسانه ملی از تشکیل کارگروه مشترک بین معاونت سیما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ابراز امیدواری کرد این تعامل دو جانبه موجب تقویت همکاری‌ها و ساخت برنامه‌های پربیننده در عرصه فرهنگ و هنر شود.


وی همچنین با تاکید بر آمادگی همه جانبه سیمای جمهوری اسلامی ایران در حوزه فرهنگ قرآنی با معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد، به کاهش سهمیه هنرمندان در حج تمتع سال‌های اخیر اشاره کرد و گفت: حضور هنرمندان تلویزیون در این همایش بزرگ اسلامی موجب به تصویر کشیدن این آئین با عظمت می‌شود که امیدوارم که این مشکل در سال‌های آینده برطرف شود.

صدا و سیما علی جنتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر