کد خبر: 121375 A

نسخه عربی سریال ملاصدرا برای اولین بار از شبکه الکوثر پخش می‌شود.

ایلنا: سید ابراهیم حسینی بخش مدیر روابط عمومی گفت: باتوجه به اینکه این سریال ازجمله سریال‌های فاخر تاریخی سازمان صدا و سیما به شمار می‌رود و بدلیل متن ادبی بسیار سنگین حتما می‌بایست به زبان عربی فصیح دوبله می‌شد، لذا دوبله این سریال به یکی از گروه‌های حرفه‌ای لبنانی واگذار شد.
به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی شبکه جهانی الکوثر، حسینی بخش در ادامه افزود: متن سنگین این سریال کار مترجمین را سخت کرده بود و به همین دلیل کار ترجمه آن کمی به طول انجامید.
وی اظهار داشت: شب گذشته اولین قسمت این سریال از آنتن الکوثر پخش شد و با توجه به ذائقه بینندگان عرب و استقبال از سریال‌هایی مانند یوسف پیامبر، مختار ثقفی، امام علی علیه السلام و… پیش بینی می‌شود این سریال نیز با اقبال بسیار خوبی از سوی بینند گان مواجه شود.
موضوع این سریال درخصوص زندگی فیلسوف نام‌آور جهان اسلام، ملاصدرا است که ضمن بیان شرایط سیاسی و فرهنگی آن دوران، به دیدگاه‌های فلسفی وی پرداخته و در واقع به بهانه پرداختن به شخصیت ملاصدرا، نقبی به دربار صفویه و روابط ایران با کشورهایی که قصد تهاجم به آن را داشتند، زده است.
در سریال روشن‌تر از خاموشی بازیگرانی چون حسین یاری، محمود پاک نیت، جمشید مشایخی، علی نصیریان، فخری خوروش، محمد علی کشاورز، کتایون ریاحی و… به ایفای نقش پرداختند.
سریال ملاصدرا هر روز بجز پنجشنبه‌ها ساعت ۲۲:۳۰ از شبکه الکوثر پخش می‌گردد.

شبکه الکوثر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر