کد خبر: 122936 A

آیت الله مصباح یزدی:

صدا و سیما تنها سرگرم کننده و ارائه دهنده اخبار و اطلاعات نیست، عمده چیزی که مردم باید یاد بگیرند از طرف صدا و سیما است و نقش رسانه را در فرهنگ سازی هیچ دستگاه دیگری نمی‌تواند بر عهده گیرد.

ایلنا: حسن گروسی به همراه تعدادی از مدیران شبکه قرآن و معارف سیما با آیت الله مصباح یزدی دیدار کردند.

به گزارش ایلنا؛ در این دیدار آیت الله مصباح یزدی با اشاره به اقتضائات انقلاب اسلامی از یک سو و تأثیرات فرهنگ غرب و رسوبات ناشی از دوران طاغوت از سوی دیگر، مدیریت رسانه را امری خطیر برشمرد و گفت: هنر مدیران این است که با توجه به این دو مقوله همواره قدم به جلو بردارند.

وی در ادامه گفت: در سال‌های اخیر و در زمان مدیریت مهندس ضرغامی حدسم این است که وضعیت صدا و سیما نسبت به دوره‌های سابق و سوق دادن به سوی قله‌ها بهتر شده و انشاء الله روز به روز بهتر خواهد شد.

آیت الله مصباح یزدی در ادامه با اشاره به ویژگی‌های عصر جدید گفت: صدا و سیما تنها سرگرم کننده و ارائه دهنده اخبار و اطلاعات نیست، عمده چیزی که مردم باید یاد بگیرند از طرف صدا و سیما است و نقش رسانه را در فرهنگ سازی هیچ دستگاه دیگری نمی‌تواند برعهده گیرد.

وی در ادامه با تأکید بر لزوم همکاری بین دستگاههای فرهنگی افزود: همکاری دستگاههای فرهنگ اسلامی با رسانه باید خیلی بیش از این باشد و رابطه مستحکم و پا برجا همانند برقراری رابطه بین یک دستگاه مولّد محتوا و یک دستگاه توزیع کننده آن لازم است. اگر رابطه منطقی و دلسوزانه در این راستا برقرار شود به نفع همه خواهد بود، بنابراین می‌بایست طرح کلانی تهیه و با برنامه ریزی دقیق و بر اساس نیاز‌ها اجرا شود.

آیت الله مصباح یزدی در پایان با اشاره به عنصر اخلاص، احساس وظیفه و توکل بر خدا گفت: جای این توصیه است که نقش دست اندرکاران فرهنگی رسانه را همچون مجاهدان فی سبیل الله بدانیم و این مسئولیت را به دیده جهاد فرهنگی بنگریم.

در ابتدای این جلسه حسن گروسی مدیر شبکه قرآن و معارف سیما، ضمن ارائه گزارش کوتاهی از وضعیت شبکه قرآن و معارف سیما خواستار توسعه تعامل با موسسه پژوهشی امام خمینی(ره) شد.

دبیر شورای معارف سیما، تمرکز بر روی موضوع شبهات، معرفی کار‌شناسان خبره حوزه علمیه و لزوم تولید برنامه با محوریت تفسیر قرآن کریم را از مهم‌ترین نیازهای رسانه در حال حاضر دانست وخواستار دعوت از آیت الله مصباح یزدی جهت حضور در برنامه‌های زنده و مساعدت در خصوص افزایش همکاری ایشان با رسانه ملی شد.

آیت الله مصباح یزدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر