کد خبر: 123953 A

شجاعی کیاسری:

در حال حاضر اعضای ناظر مجلس در صدا و سیما از قدرت اعمال نظر و نظارت بالایی در این سازمان برخوردار نیستند، لذا طرحی برای افزایش قدرت نظارت بر عملکرد صدا وسیما در کمیسیون فرهنگی مجلس در حال تدوین است.

ایلنا: عضو ناظر مجلس در صدا و سیما گفت: قانون جامعی برای ساماندهی رسانه‌های فعال در فضای مجازی وجود ندارد که برای این منظور ساماندهی قانون جامع رسانه تدوین شده و در دستور کار کمیسیون فرهنگی قرار گرفته‌است.

به گزارش ایلنا به نقل از خانه ملت، سیدرمضان شجاعی کیاسری با اعلام این مطلب افزود: برای ساماندهی و اعمال نظارت‌ بر رسانه‌های فضای مجازی تنها یک تبصره به ماده ۴ قانون مطبوعات الحاق شده است و این میزان پرداخت به رسانه‌های مجازی به هیچ‌وجه قابل قبول نیست.

نماینده مردم ساری و می‌انرود در مجلس شورای اسلامی، افزود: برای جبران این خلاء و امکان اعمال نظارت بیشتر بر رسانه‌های مجازی، قانون جامع رسانه تدوین شده و در دستور کار کمیسیون فرهنگی مجلس قرار گرفته است.

عضو ناظر مجلس در صدا وسیما در توضیح طرح دیگری در کمیسیون فرهنگی مجلس، تصریح کرد: در حال حاضر اعضای ناظر مجلس در صدا و سیما از قدرت اعمال نظر و نظارت بالایی در این سازمان برخوردار نیستند، لذا طرحی برای افزایش قدرت نظارت بر عملکرد صدا وسیما در کمیسیون فرهنگی مجلس در حال تدوین است.

شجاعی کیاسری توضیح داد: با تصویب طرح مذکور ضمانت اجرایی برای افزایش نظارت اعضای ناظر مجلس بر عملکرد صدا وسیما بیشتر خواهد شد به این ترتیب پل ارتباطی و انتقال نظرات نمایندگان به صدا وسیما مستحکمتر می‌شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، درباره دلایل انتقالش از کمیسیون شورا‌ها وامور داخلی کشور به کمیسیون فرهنگی، گفت: سابقه فعالیت‌های من در حوزه فرهنگ کشور بوده که با عضویت در کمیسیون فرهنگی دوباره به فعالیت در این حوزه خواهم پرداخت.

صدا و سیما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر