کد خبر: 127169 A

هیئت داوران بخش مستند سومین جشنواره جام جم را سعید مقیسه، سهیل کریمی، احسان محمد حسنی، سعید قطبی‌زاده، کامبیزرضا اخوان صفا، فرشاد فرشته حکمت و محمدرضا اصلانی تشکیل می‌دهند.

ایلنا: دبیر بخش مستند سومین جشنواره تلویزیونی جام جم از آغاز داوری آثار این بخش جشنواره در دو قسمت مجموعه‌ای و غیرمجموعه‌ای خبر داد.

به گزارش ایلنا، رضا پورحسین اظهار داشت: پس از برگزاری بخش مستند در دوره اول جشنواره جام جم اقبال عمومی به سمت تولید مستند افزایش یافت و انواع برنامه‌های مستند به مجموعه تولیدات مستند تلویزیون اضافه شده است.

وی ادامه داد: برای این دوره از جشنواره هر شبکه بهترین تولیداتی که در حوزه مستند داشته‌اند را انتخاب و برای داوری ارسال کردند که هیئت داوران بعد از بررسی و ارزیابی تعداد ۱۹۰ اثر رسیده به داوری از هیئت انتخاب اولیه آثار درخواست بررسی مجدد آثار را داشتند تا هر شبکه بهترین آثار خود را برای داوری انتخاب و ارسال کند. بر این اساس پیش بینی می‌شود تعداد کمی بیشتر از ۱۰۰ اثر انتخاب و برای داوری ارسال شود.

پور حسین افزود: بخشی از این آثار هفته گذشته انتخاب و به دبیرخانه بخش مستند ارسال شده که داوران هم کار خود را آغاز کرده‌اند و تا روز دوشنبه هم باقی آثار ارسال می‌شود و تعداد قطعی آثاری که در بخش مستند داوری می‌شود مشخص خواهد شد.

وی با بیان اینکه آثار مستند در دو بخش مجموعه‌ای و غیر مجموعه‌ای دسته بندی و ارزیابی می‌شود افزود: در داوری آثار مستند، متن و پژوهش صورت گرفته برای اثر به عنوان وجه اصلی و اساسی یک مستند بسیار مهم و مورد توجه خواهد بود.
وی همچنین گفت: البته محتوا و مبانی زیبایی‌شناسی و نیز ساختار هنری آثار اعم از تدوین، کارگردانی، فیلمبرداری و انتخاب یا ساخت موسیقی هم مورد توجه هیئت داوران خواهد بود.

دبیر بخش مستند سومین جشنواره تلویزیونی جام جم با بیان این توضیح که این بخش به صورت دو سالانه برگزار می‌شود افزود: بر این اساس بخش مستند در دوره اول جشنواره برگزار شد و امسال در سومین دوره جشنواره جام جم هم برای دومین بار بخش مستند در کنار دیگر بخش‌های جشنواره برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: نسبت به دوره قبل آثار مستند هم از تنوع بیشتری برخوردار بوده و هم اینکه با کیفیت بهتری همراه بوده است اما باید منتظر نظر هیئت داوران را ببینیم و اینکه در داوری آثار چه خواهد شد.

پورحسین با بیان اینکه جشنواره جام جم باعثایجاد میدان انگیزه برای برنامه سازان می‌شود اظهار داشت: هنرمندان و برنامه سازان در این جشنواره به یک شناخت نسبی از کار خود می‌رسند چرا که ضمن بررسی آثارشان با نگاه از درون، نظر و دیگاه دیگران درباره اثذشان را هم به دست خواهند آورد.

هیئت داوران بخش مستند سومین جشنواره جام جم را سعید مقیسه، سهیل کریمی، احسان محمد حسنی، سعید قطبی‌زاده، کامبیزرضا اخوان صفا، فرشاد فرشته حکمت و محمدرضا اصلانی تشکیل می‌دهند.

جشنواره تلویزیونی جام جم،
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر