کد خبر: 128362 A

با حکم معاون سیما؛

پرویز شیخ طادی، محسن پرویز، محمد میرکیانی، مسعود نقاش‌زاده، تاجبخش فنائیان، ناصر هاشم‌زاده، مهدی ارگانی، امین عظیمی، مهدی آذر پندار و انسیه شاه حسینی به عنوان اعضاء شورای تخصصی بررسی فیلمنامه‌های سیما منصوب شدند.

ایلنا: معاون رئیس رسانه ملی در امور سیما در نخستین نشست دوره جدید شورای تخصصی بررسی فیلمنامه‌ها، بر ضرورت تحقق نهضت فیلمنامه نویسی در صداوسیما تاکید کرد.

به گزارش ایلنا؛ علی دارابی جذب استعدادهای جوان، حرفه‌ای و انقلابی در حوزه فیلمنامه نویسی را یکی از اهداف تحقق نهضت فیلمنامه نویسی برشمرد و گفت: شورای بررسی فیلمنامه‌ها باید در خصوص توزیع و حانمایی مناسب سوژه‌ها و مضامین در داستان‌ها و متون نمایشی نیز اهتمام و دقت مضاعفی به کار ببندد و با رصد دقیق وضعیت موضوعی فیلمنامه در همه شبکه‌ها، تعادل نمایشی را در آنتن سیما برقرار کند.

وی با اشاره به کم و ضعیف بودن متون نمایشی در حوزه طنز گف: باتوجه به نیاز جامعه و گروه‌های مختلف به ویژه جوانان به شادابی و نشاط، لزوم حمایت این شورا را از متون طنز چند برابر می‌کند.

دارابی بر ضرورت رفع اشکالات متون فیلمنامه‌های حوزه کودک و نوجوان تاکید کرد و افزود: متون ویژه این گروه سنی بسیار کم است و خود کودکان و نوجوانان نیز در فیلمنامه‌های عمومی اعم از تله فیلم و مجموعه‌های تلویزیونی غایبند.

معاون سیما در بخش دیگری از سخنان خود به حساسیت و اهمیت جایگاه طرح و برنامه را به عنوان قوه عاقله سیما توجه کرد و با اشاره به جلسات اخیر با فیلمنامه نویسان و کارگردانان آثار نمایشی تلویزیون گفت: هدف از این هم اندیشی‌ها، شنیدن سخنان صاحبنظران و راه اندازی یک نهضت عظیم در تولید مجموعه‌های نمایشی تلویزیون است.

وی افزود: مهم‌ترین رسالت رسانه ملی، مدیران و کار‌شناسان این است که هرچه بیشتر در راه دین خدا و ارتقاء محبت اهل بیت(ع) در قلوب مردم گام برداریم.

دارابی گفت: همیشه محصول کار و تلاش همه دست اندرکاران سیما در منظر و دید مردم است و این مهم مسئولیت همه را چند برابر می‌کند.

معاون سیما با تشکر از اعضاء ادوار قبلی شورای بررسی فیلمنامه گفت: از ابتدای قبول مسئولیت سیما با تشکیل شوراهای راهبردی در شبکه‌ها و مراکز تولیدی و دعوت از افزون بر یکصد نفر از نخبگان حوزوی، دانشگاهی و رسانه‌ای تلاش شده است، آرمان‌ها و پیام‌های اصلی رسانه در فضای برنامه‌های سیما جانمایی شود.

وی افزود: در این خصوص مکاتبات زیادی با مراجع بزرگوار تقلید و صاحبنظران حوزه‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی، سازمان‌ها و نهاد‌ها انجام شد و از آن‌ها درباره رذایل و فضایل اخلاقی در حوزه رسانه، نظر خواهی شد.

معاون سیما تصریح کرد: با راه‌اندازی شوراهای نمایشی شبکه‌ها، بسیاری از اختیارات، به این شورا‌ها واگذار شد و اکنون مسئولیت راهبری و هدایت این شورا‌ها برعهده اعضاء شورای تخصصی است.

در ادامه اعضاء جدید شورای تخصصی بررسی فیلمنامه احکام خود را از معاون سیما دریافت کردند.

طراحی راهبردی کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت شورای نمایشی شبکه‌ها و معاونت سیما، طراحی و تعیین اولویت‌های سیما براساس موضوع، گونه، مخاطب و ماموریت اصلی شبکه‌ها سیما، شناسایی و تدوین راهکارهای علمی و عملی افزایش تولید فیلمنامه در سیما، جانمایی پیام‌های ابلاغی(فضایل و رذایل) و ملاحظات محتوایی، توجه به استعدادهای جوان در حوزه فیلمنامه نویسی و حمایت از نیروهای متعهد و انقلابی و آسیب‌شناسی مستمر جریان فیلمنامه نویسی در رسانه ملی از جمله ماموریت‌های اصلی این شورای تخصصی است.

بر اساس احکام صادره پرویز شیخ طادی، محسن پرویز، محمد میرکیانی، مسعود نقاش‌زاده، تاجبخش فنائیان، ناصر هاشم‌زاده، مهدی ارگانی، امین عظیمی، مهدی آذر پندار و انسیه شاه حسینی به عنوان اعضاء شورای تخصصی بررسی فیلمنامه‌های سیما منصوب شدند.

صدا و سیما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر