کد خبر: 133955 A

در هر دوره بعد از مراسم اختتامیه جشنواره از رسانه هایی که در پوشش برنامه ها و وقایع این رویداد مهم فرهنگی هنری بیشترین و موثرترین تلاش را داشته اند، تقدیر و تجلیل می شوند.

ایلنا: رسانه هایی که بیشترین همکاری را با سومین جشنواره تلویزیونی جام جم داشته اند تقدیر می شوند.

به گزارش ایلنا، امیر محمدی با اعلام این خبر گفت: در هر دوره بعد از مراسم اختتامیه جشنواره از رسانه هایی که در پوشش برنامه ها و وقایع این رویداد مهم فرهنگی هنری بیشترین و موثرترین تلاش را داشته اند، تقدیر و تجلیل می شوند.

دبیر اجرایی سومین جشنواره تلویزیونی جام جم ادامه داد: در این دوره از جشنواره تقدیر از رسانه ها به صورت تفکیک شده انجام می شود و از میان رسانه های مجازی شامل خبرگزاری ها و سایت های خبری دو رسانه و ازمیان رسانه های مکتوب(چاپی شامل روزنامه ها، هفته نامه ها و مجلات)، برنامه ها و بخش های خبری تلویزیون و برنامه های خبری و رادیویی هر کدام یک رسانه تقدیر خواهند شد.

وی انتخاب رسانه های فعال را بر اساس شاخص های کمی و کیفی مشخص شده از سوی دبیرخانه جشنواره دانست و گفت: از جمله شاخص های کمی می توان به تنوع و توجه در گفتگو، مصاحبه و یادداشت های رسانه ها به بخش های جشنواره و تعداد اخبار منتشر شده در هر رسانه اشاره کرد.

محمدی گستردگی موضوعی اخبار در هر رسانه را از دیگر شاخص های کمی دانست و اظهار داشت: جشنواره جام جم در ۶ بخش مختلف برگزار می شود و تعداد موضوعاتی که در رسانه ها به آن ها پرداخته شده و پوشش خبری بخش های مختلف جشنواره از جمله معیارهای انتخاب رسانه ها است.

وی افزود: تعداد هنرمندان، برنامه سازان، کارشناسان و مسئولانی که هر رسانه درباره جشنواره با آن ها گفت و گو کرده و سرعت انتشار اخبار هم از دیگر شاخص های کمی انتخاب رسانه هاست.

دبیر اجرایی جشنواره در ادامه به شاخص های کیفی انتخاب رسانه های فعال در جشنواره اشاره کرد و گفت: اثرگذاری اخبار و مطالب رسانه ها، نقد منصفانه و مشفقانه و کاربردی بودن آنها، مصاحبه با هنرمندان، برنامه سازان و کارشناسان شناخته شده و مطرح از جمله شاخص های کیفی برای انتخاب رسانه های فعال جشنواره است.

محمدی با اشاره به جوایز و لوح سپاس درنظرگرفته شده برای رسانه های فعال، اظهار داشت: این جوایز با توجه به زحمات و تلاش هایی که رسانه ها درهمراهی با جشنواره متقبل می شوند، ناچیز است و قطعا ارزش فعالیت رسانه ها بسیار بیشتراست و این هدایا تنها به نشانه قدرشناسی و سپاسگذاری از اصحاب رسانه اهدا خواهد شد.

وی گفت: مراسم تقدیر از رسانه های فعال سومین جشنواره بین المللی جام جم بعد از مراسم اختتامیه در اواخر دی یا اوایل بهمن ماه برگزار می شود.

جشنواره تلویزیونی جام جم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر