کد خبر: 161029 A

ضرغامی:

رئیس سازمان نمایش چهره‌ پاک و سالم زنان در جمهوری اسلامی از شبکه‌های برون‌مرزی رسانه ملی را تحولی اساسی در تغییر نگرش جهانی نسبت به دیدگاه مترقی اسلام در مورد زنان دانست

رئیس سازمان صداوسیما در مراسم بزرگداشت روز زن در رسانه ملی که روز گذشته(۳۰ فروردین) برگزار شد، حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علی‌ها) را معجزه بزرگ الهی دانست و گفت: در دورانی که پسرسالاری، ارزش مسلط بر جامعه بود و تداوم قدرت و ثروت صرفاً از ناحیه فرزند ذکور انتظار می‌رفت؛ وجود مقدس بانوی بزرگ دو عالم؛ هدیه‌ای ارزشمند و بی‌نظیر از ناحیه پروردگار مهربان به بشریت بود.

به گزارش ایلنا؛ ضرغامی با اشاره به جامعیت فضائل انسان کامل در وجود حضرت زهرا(س) افزود: آشنائی دقیق با این ویژگی‌ها که بهترین الگو برای زنان جامعه اسلامی در حوزه فردی، خانوادگی و اجتماعی است، نگاه‌های تک بعدی و بعضاً تنگ‌نظرانه را به حاشیه می‌راند.

رئیس سازمان نمایش چهره‌ پاک و سالم زنان در جمهوری اسلامی از شبکه‌های برون‌مرزی رسانه ملی به ویژه شبکه‌های پربیننده‌ای مثل آی‌فیلم به زبان‌های انگلیسی و عربی را تحولی اساسی در تغییر نگرش جهانی نسبت به دیدگاه مترقی اسلام در مورد زنان دانست و بر ترویج واقعی این چهره و الگوهای موفق زنان ایرانی در زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی در برنامه‌های رسانه ملی تأکید کرد.

ضرغامی ریشه‌یابی آسیب‌های جامعه زنان در کشور را از وظایف رسانه ملی برشمرد و از کار‌شناسان و صاحب‌نظران درخواست کرد با همکاری عالمانه و کاربردی با برنامه‌سازان صداوسیما؛ زمینه آگاهی، اصلاح و تعالی هر چه بیشتر جامعه زنان ایران اسلامی را فراهم سازند.

در این مراسم با حضور رئیس رسانه ملی از زنان فعال در عرصه‌های ایثار و استقامت، رسانه، فرهنگی، هنر و ورزش نیز تجلیل شد.

از حلیمه خاتون خانیان(مادر ۴ شهید)، فاطمه مهاجری(مادر ۲ شهید) و منیژه جودت(مادر شهید علیرضا افشار) تجلیل بعمل آمد. همچنین از یک عمر تلاش انقلابی مرضیه دباغ و خدمات ارزشمند مریم مجتهدزاده معاون سابق رئیس جمهور در امور زنان نیز تقدیر شد. همچنین صادق‌زاده گوینده خبر سیما؛ حسنی دخت گوینده خبر شبکه خبر؛ طیبه ارمی خبر صدا و فاطمه آل عباس از رادیو مورد تقدیر قرار گرفتند.

در این مراسم؛ هنگامه قاضیانی(بازیگر)؛ مریم هاشمی(دارنده مدال طلا و قهرمان وشووی جهان) و اسماعیل‌زاده(قهرمان سنگ نوردی آسیا) نیز مورد تحسین و تقدیر قرار گرفتند.

ریشه‌یابی آسیب‌های جامعه زنان در کشور از وظایف صدا و سیماست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر