کد خبر: 162484 A

تولید سریال استاد شهید مطهری(ره) در سال ۹۳ در اولویت کار اداره کل تولیدات الف ویژه معاونت سیما قرار گرفته است.

تحقیق و پژوهش سریال زندگی استاد شهید مرتضی مطهری پس از یکسال تلاش به پایان خود نزدیک شده است.
به گزارش ایلنا تولید سریال استاد شهید مطهری(ره) در سال ۹۳ در اولویت کار اداره کل تولیدات الف ویژه معاونت سیما قرار گرفته است.
تا کنون تحقیق و پژوهش ۲۴ قسمت از ۲۶ قسمت این مجموعه توسط دکتر یعقوب توکلی به انجام رسیده و نگارش فیلمنامه آن نیز بزودی آغاز خواهد شد.
تِم اصلی مجموعه استاد شهید مطهری، جهاد فرهنگی است و ژانر پیش بینی شده برای تولید این سریال فاخر، حماسی خواهد بود، بر اساس گزارش روابط عمومی سیما، پیام طراحی شده توسط معاونت سیما در این سریال، نمایش تاثیر مواضع فرهنگی و فلسفی در زندگی روزمرة انسان و نیز آگاهی بخشی از موضع گیری‌های دشمنان علیه اصلاح جهت گیری فرهنگی در جامعه است.
بدیهی است اتکاء صرف تاریخی به اینکه شهید مطهری فقیهی عالیقدر، فیلسوفی خدا‌شناس، اسلام‌شناسی انقلابی و اندیشمندی بی‌هماورد است به خودی خود نمی‌تواند در تربیت هویت اسلامی و انقلابی نسل جوان کنونی موثر واقع افتد از این رو لازم است همة آنچه از ویژگی بی‌بدلیل علمی، انسانی و انقلابی در این فرزند خلف انقلاب اسلامی وجود دارد در قالب سریالی فاخر و دراماتیک به نمایش درآید تا آراء و آثار گرانسنگ این مبارز عالم همراه با مشی زندگی او به نسل‌های بعدی منتقل شود و اندیشه استاد شهید به مثابه نقشه راه انقلاب اسلامی راه هرگونه انحرافی در مسیر انقلاب را بر منحرفین ببندد.
مجموعة نمایشی استاد شهید مطهری تلاش معاونت سیما است که در این مسیر تهیه کنندگی فیلمنامه آن را سعید سعدی بر عهده خواهد داشت..

تحقیق و پژوهش سریال استاد شهید مرتضی مطهری به پایان خود نزدیک شده است
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر