کد خبر: 167443 A

لاریجانی:

صدا و سیما دقت داشته باشد موضوعاتی که در مجلس مطرح می‌شود متوازن توجه کنند تا اطلاع‌رسانی کاملی صورت بگیرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در تذکری از برخورد گزینشی صدا و سیما در پخش برنامه‌ها انتقاد کرد.

به گزارش ایلنا؛ حسینعلی حاجی‌دلیگانی در تذکر آئین‌نامه‌ای به استناد بند ۴ ماده ۲۴ آئین‌نامه داخلی مجلس از شیوه نوبت دهی هیات رئیسه به نمایندگان انتقاد کرد و گفت: برای ثبت‌نام در تذکرات و اخطار‌ها ستونی مربوط به ثبت تذکر و اخطار مربوط به دستور روز است که به آن توجه نمی‌شود.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با شیوه کنونی نوبت دهی هیات رئیسه به نمایندگان برای اظهارنظر یک سال است سرکار هستیم، افزود: متاسفانه ما هر جلسه ثبت‌نام می‌کنیم، اما کسی وقت به این جدول نمی‌دهد، تا به حال دیده نشده از جدول مذکور طبق لیست تذکرات و اخطار‌ها قرائت شود.

وی با تاکید بر اینکه بنده تذکر بند ۱۱ ماده ۲۴ آئین‌نامه داخلی را دارم که مربوط به حفظشان و اقتدار مجلس است، تصریح کرد: ما با برخی مواردی که بسیار دغدغه مردم است روبرو هستیم، اما صدا و سیما با آن‌ها به صورت گزینشی برخورد می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم در تشریح برخی اقدامات گزینشی صدا و سیما گفت: به طور مثال در موضوع مسکن مهر که سوال شد و مسائل مهمی در ارتباط با آن مطرح شد، شبکه‌های اصلی صدا و سیما به طور کلی به آن نپرداختند. چرا صدا و سیما به صورت گزینشی برخورد می‌کند؟ در حالی که مسکن مهر دغدغه مردم است و مردم باید مباحثراجع به آن را بشنوند.

علی لاریجانی در پاسخ به تذکر حاجی دلیگانی گفت: صدا و سیما دقت داشته باشد موضوعاتی که در مجلس مطرح می‌شود متوازن توجه کنند تا اطلاع‌رسانی کاملی صورت بگیرد.

رئیس مجلس افزود: در مورد نکته اولی که شما گفتید بنا به وقت جلسه آقای دهقان از لیست تذکرات و اخطار‌ها می‌خواند و گاهی مشکل زمان است که ما باید وارد دستور بعدی شویم، اما در حال حاضر داریم تذکرات را گوش می‌دهیم.

محمد دهقان عضو هیئت‌رئیسه مجلس در راستای تذکر حاجی دلیگانی، گفت: ‌ همین ستونی که آقای حاجی گفتند در حال اصلاح بوده چرا که آخر جلسه تذکرات دو دقیقه‌ای داریم به فناوری مجلس گفته‌ایم تا این ستون را اصلاح کند.

صدا و سیما اخبار مجلس را کامل پوشش دهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر