کد خبر: 178409 A

وزیر ارتباطات و فناوری آذربایجان گفت: روابط رسانه‌ای بر احترام متقابل دو کشور در برنامه‌ها و آثار تولیدی استوار است و ما هیچگاه به کانال‌هایی که ضدجمهوری اسلامی ایران کار می‌کنند، اجازه فعالیت نخواهیم داد.

عباس اف وزیر ارتباطات و فناوری آذربایجان و هیئت همراه که به تهران سفر کرده‌اند با رئیس سازمان صدا و سیما دیدار کرد.

به گزارش ایلنا، در این دیدار، عباس اف وزیر ارتباطات و فن آوری جمهوری آذربایجان که مسئولیت رادیو و تلویزیون ملی این کشور را نیز برعهده دارد؛ گفت: روابط رسانه‌ای بر احترام متقابل دو کشور در برنامه‌ها و آثار تولیدی استوار است و ما هیچگاه به کانال‌هایی که ضدجمهوری اسلامی ایران کار می‌کنند، اجازه فعالیت نخواهیم داد.

ضرغامی نیز با تشریح مسایل فنی و سیگنال رسانی زمینی گفت: ما به دنبال این هستیم که از ظرفیت‌های دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان بیشتر استفاده کنیم و هیچ موضوع غیرقابل حل میان دو کشور وجود ندارد.

ضرغامی افزود: ایران و جمهوری آذربایجان می‌توانند بر پایه همکاری، تعاون و دوستی برنامه‌های رسانه‌ای خود را تقویت کنند.

رئیس سازمان صدا و سیما گفت: در ساخت فیلم، سریال، انیمیشن، مستند و موسیقی جمهوری اسلامی ایران پیشرفت‌های بسیار زیادی داشته که خوب است جمهوری آذربایجان از این آثار به ویژه آثاری که به فرهنگ دو کشور ارتباط نزدیکتری دارد، بیشتر استفاده کند.

ضرغامی حاکم شدن ادب و اخلاق را در هر شرایطی؛ اصل خدشه ناپذیر در تولیدات رسانه‌ای دانست و گفت: لازم است در یک توافقنامه جدید، بیش از پیش به تبادل همکاری در زمینه آثار نمایشی، فیلم، موسیقی و انیمیشن با جمهوری آذربایجان بپردازیم.

وزیر ارتباطات و فناوری آذربایجان نیز با تایید نظرات ضرغامی گفت: در بحثمبادلات رسانه‌ای حتماً باید همکاری‌های بیشتر و نزدیکتری داشته باشیم.

در ادامه این دیدار؛ در پاسخ به پیشنهاد وزیر ارتباطات و فناوری جمهوری آذربایجان؛ ضرغامی گفت: از این پس شبکه «سبلان» از طرف ایران و شبکه «آذ تی وی» از طرف جمهوری آذربایجان به عنوان خواهرخوانده، مسئولیت هماهنگی و همکاری بیشتر رسانه‌ای دو کشور را برعهده خواهند داشت.

وزیر ارتباطات و فناوری آذربایجان با رئیس صدا و سیمادیدار کرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر