کد خبر: 217060 A

در همایش افق رسانه،

سی و نهمین نشست «افق رسانه» با حضور معاونان و مدیران صدا و سیما برگزار و عملکرد ده ساله این رسانه بررسی شد.

سی و نهمین نشست «افق رسانه» امروز با حضور معاونان و مدیران رسانه ملی برگزار و عملکرد ده ساله این رسانه بررسی شد.

به گزارش ایلنا رییس سازمان صدا و سیما در این نشست با اشاره به نقش بی‌بدیل رسانه ملی در حاکمیت و تنظیم معادلات قدرت در داخل و خارج از کشور گفت: امروز صدا و سیما نقش تعیین کننده‌ای در اجرای سیاست‌های راهبردی نظام و جلوگیری از انحراف و جهت گیری‌های نادرست دارد.

ضرغامی افزود: رسانه ملی با حفظ استقلال و عدم تأثیرپذیری از جریان‌های سیاسی، نقش مهمی در همگرایی آحاد جامعه در حوزه‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی داشته است.

رئیس سازمان صدا و سیما با تشریح عملکرد ۱۰ ساله و بیان توانمندی‌ها و کاستی‌های موجود در رسانه ملی، بررسی و نقد این عملکرد را وظیفه مدیران، کار‌شناسان و صاحبنظران عرصه ارتباطات دانست و بر ضرورت نقدپذیری، یاد گیرندگی و آینده نگری در رسانه ملی تأکید کرد.

ضرغامی تحول در تولیدات نمایشی، فیلم، سریال، مستند، برنامه‌های خبری، سیاسی، آموزشی، علمی، سلامت محور، ورزشی و معارف قرآنی، افزایش شبکه‌های رادیو تلویزیونی ملی و بین المللی، برگزاری موفق انتخابات سرنوشت ساز و خنثی کردن عملیات روانی دشمن، مدیریت پروژه‌های بزرگ ملی، احترام به سلیقه مخاطب با تنوع برنامه‌ها و اجرای موفق پروژه بزرگ سیگنال رسانی دیجیتال را در سراسر کشور از جمله موفقیت‌های رسانه ملی در سال‌های اخیر دانست.

رئیس صدا و سیما رهنمودهای ارزشمند و هدایت‌های حکیمانه رهبر معظم انقلاب به ویژه در مقاطع حساس و موضوعات مهم کشور را بسیار راهگشا و کلیدی خواند و بر استفاده هر چه بیشتر از این مزیت گرانبهای رسانه ملی تأکید کرد.

ضرغامی ارتباط مستمر و بسیار صمیمانه با مراجع عالیقدر تقلید، حوزه‌های علمیه، اعضای مجلس خبرگان رهبری، ائمه جمعه، علما و نهادهای روحانیت را از جمله ویژگی‌های این دوره توصیف کرد و افزود: رسانه ملی بدون اتکا به این منبع عظیم و هدایتگر نمی‌تواند آموزه‌های دینی و پیام‌های معرفتی خود را در ساختارهای رادیو - تلویزیونی، مهندسی و اجرا کند.

در این نشست از کتاب راوی صادق و مستندات ۱۳ گانه آن رونمایی شد. این کتاب با تشریح ۲۲۲ محور از اقدامات مهم و تحول ساز در طول دهه گذشته، ضمن آشنا کردن صاحبنظران و کار‌شناسان با ابعاد گسترده مأموریت‌های رسانه ملی، زمینه را برای ارزیابی، نقد و ارائه پیشنهادهای سازنده فراهم می‌کند.

بنا بر نظر رئیس سازمان صدا و سیما این کتاب تنها یک گزارش از عملکرد ده ساله سازمان صدا و سیما نیست بلکه یک راهبرد مدون برای مدیران و کارشناسانی خواهد بود که در سال‌های آینده قرار است زمام امور این رسانه ملی را بر عهده بگیرند.

ضرغامی گزارش ریاست ۱۰ ساله بر صدا و سیما را ارائه کرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر