کد خبر: 229602 A

سریال «آیاتای» در ۲۴ قسمت تولید می‌شود که تصویربرداری ۶ قسمت سریال در ترکیه(شهرهای استانبول، آنکارا و ارزروم) و ۱۸ قسمت نیز در ایران(شهرک سینمایی شهریار تبریز، ورزقان، اهر و تهران) انجام می‌شود.

آهنگساز سریال «آیاتای» محصول مشترک ایران و ترکیه، به زودی مشخص و کار ساخت موسیقی متن این اثر را آغاز می‌کند.

به گزارش ایلنا؛ جلیل اصغری(تهیه‌کننده آیاتای) درباره موسیقی متن این سریال، گفت: از آنجا که تولید سریال «آیاتای» هنوز آغاز نشده و از فروردین ماه سال ۹۴ کلید خواهد خورد، موسیقی آن نیز همزمان با تولید سریال ساخته می‌شود.

وی در ادامه افزود: باتوجه به اینکه داستان سریال در دو فرهنگ متفاوت روایت خواهد شد، چندین آهنگساز بنام ایرانی و ترکیه‌ای برای همکاری مدنظر داریم که به زودی با این هنرمندان وارد مذاکره خواهم شد، شخصا سعی خواهم کرد در زمینه آهنگساز، انتخاب هوشمندانه‌ای داشته باشم، چراکه موسیقی متن خوب و فاخر، به ماندگاری این سریال در ذهن مخاطبین کمک شایانی خواهد کرد، باید در چنین سریال‌هایی خود موسیقی با مخاطب حرف بزند، البته در این انتخاب علاوه بر درونیات و دغدغه‌های خودم سعی می‌کنم فاکتورهای دیگری هم مدنظر قرار دهم و سلیقه مردم و احساس آهنگساز هم برایم اهمیت دارد.

اصغری درباره داستان این سریال گفت: آیاتای نگرشی به وضعیت مردم آذربایجان در خلال جنگ جهانی اول دارد، مردمان این دیار همیشه و در تمامی شرایط سخت و بحرانی به مقاومت، مردانگی و عشق ورزی مشهور بوده‌اند. «آیاتای» در واقع نگاهی دارد به تابلویی زیبا از عشق در زمانی که بوی خون و باروت آذربایجان را فرا گرفته بود، عشقی که آوازه آن از استانبول تا تبریز گسترده شد و اکنون پس از گذشت حدود یک قرن، بازتاب آن در نسل به جامانده از آن زمان، هویداست.

سریال «آیاتای» در ۲۴ قسمت تولید می‌شود که تصویربرداری ۶ قسمت سریال در ترکیه(شهرهای استانبول، آنکارا و ارزروم) و ۱۸ قسمت نیز در ایران(شهرک سینمایی شهریار تبریز، ورزقان، اهر و تهران) انجام می‌شود.

فرانک باستانفر(در نقش آیاتای) و کئان اورقانجی اوغلی(بازیگر ترکیه‌ای در نقش امیر) برای حضور و ایفای نقش در این سریال قطعی شده‌اند.

این سریال با همکاری شرکت ترکیه‌ای «اصلی اسلام اوغلی» در ۲۴ قسمت و از طریق شبکه نمایش خانگی در ایران عرضه می‌شود و طی تفاهم‌نامه‌ای که انجام گرفته این سریال همزمان از طریق شبکه SHOWTV ترکیه نیز پخش خواهد شد.

سریال آپاتای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر