کد خبر: 200995 A

دبیر شورای عالی اطلاع رسانی:

شورای فناوری اطلاعات با توسعه این فناوری مخالف نیست و آن را ارزشمند می‌داند اما این در شرایطی است که در جای مناسب استفاده شود.

دبیر شورای عالی اطلاع رسانی کشور با تاکید براینکه این شورا با توسعه فناوری اطلاعات مخالف نیست، گفت: ایجاد شبکه ملی اطلاعات، احراز هویت وحفظ حریم خصوصی و پالایش محتوای فاسد سه راهکار پیشنهادی برای توسعه فناوری اطلاعات د رنظر گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت الاسلام حمید شهریاری در نشست امروز خود در باره توسعه فناوری اطلاعات در کشور و مشکلات پیرامون آن، گفت: شورای فناوری اطلاعات با توسعه این فناوری مخالف نیست و آن را ارزشمند می‌داند اما این در شرایطی است که در جای مناسب استفاده شود.

شهریاری تصریح کرد: فناوری اطلاعات اگر چه به خودی خود ارزشمند است اما اگر شرایط دیگری آن را درتصرف خود قراردهد می‌تواند مشکلات عدیده‌ای را برای جامعه بوجود بیاورد.

وی به معضلاتی که فناوری اطلاعات را از ارزشمندی به ضد ارزش تبدیل می‌کند، اشاره و اظهار کرد: کاربرد وترویج فحشا ومنکرات، ترویج فساد به معنای عام کلمه مثل د زدی، ربا خواری، پول شویی و اعمال خلاف امنیت ملی وخیانت به نظام اسلامی از مهم‌ترین مشکلات پیش روی توسعه فناوری اطلاعات در کشور است.

به گفته وی تا زمانی که برای این مشکلات راهکار تدوین و ایجاد نشود نمی‌توان فناوری اطلاعات را توسعه داد.

عضو حقیقی شورای عالی مجازی تصریح کرد: شریعت اسلام فناوری را ارزش تلقی می‌کند و بر توسعه آن نیز تاکید دارد.

امنیت ملی پالایش پول جامعه حریم خصوصی فناوری فناوری اطلاعات مشکلات نظام اسلامی توسعه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر