کد خبر: 214560 A

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌و‌گو با ایلنا:

افزایش اعتبار و سقف تسهیلات برای نوسازی در بافت‌های فرسوده اگر هم تورم زا باشد، ‌ باید به اجرا برسد چراکه بافت فرسوده از نظر ایمنی در شرایط بسیار خطرناکی است.

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به مصوبه هیات وزیران درباره افزایش سقف تسهیلات نوسازی بافت فرسوده، گفت: زمانی این طرح در بافت فرسوده به اجرا می‌رسد که رویکرد تشویقی باشد و اجرا باید طوری باشد که برای سازندگان ارزان تمام شود.

اکبر آقایی در گفت‌و‌گو با ایلنا ادامه داد: مصوبه‌ای در هیات وزیران وجود دارد که براساس آن، طرح جامع مسکن را در بافت فرسوده اجرا کنیم بنابراین سقف وام‌های بافت‌های فرسوده باید افزایش پیدا کند.

وی درباره اثرات تورمی افزایش سقف تسهیلات نوسازی در بافت فرسوده، اظهار کرد: افزایش اعتبار و سقف تسهیلات برای نوسازی در بافت‌های فرسوده اگر هم تورم زا باشد، ‌ باید به اجرا برسد چراکه بافت فرسوده از نظر ایمنی در شرایط بسیار خطرناکی است.

‌ این عضو کمیسیون عمران ادامه داد: هر اعتباری که در کشور تزریق شود، قطعا اثرات تورمی خواهد داشت اما باید به این نکته توجه داشته باشیم که درصد قابل توجهی از جمعیت کشورمان در بافت فرسوده زندگی می‌کنند که خطرات احتمالی زیادی ساکنان این محدوده‌ها را تهدید می‌کند، خطراتی که قطعا خسارات آن غیر قابل جبران خواهد بود. بنابراین هر اقدامی که خطرات احتمالی در بافت فرسوده را کاهش دهد، ‌حرکت مثبتی محسوب می‌شود.

آقایی گفت: اجرای طرح جامع مسکن در بافت فرسوده ایده خوبی است به شرطی اینکه برای سازندگان ارزان تمام شود و دولت بتواند تسهیلات قابل توجهی در اختیار سازندگان قرار دهد.

وی با اشاره به تاخیر دولت در اعلام جزییات طرح مسکن حمایتی و مسکن اجتماعی، تصریح کرد: دولت هیچ اطلاعاتی از جزییات طرح جامع مسکن و مسکن اجتماعی را در اختیار نمایندگان مجلس و اعضای کمیسیون عمران نگذاشته است و هیچ یک از اعضا خبری از این طرح مسکنی دولت ندارند این در حالی است که وزارت راه و شهرسازی همواره از اعلام جزییات در آینده نزدیک حرف می‌زند.

تورم دولت مسکن نمایندگان مجلس وزارت راه و شهرسازی مجلس کمیسیون بافت فرسوده جزییات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر