کد خبر: 214842 A

در طول ۲ سال گذشته ۴۲ سند از سوی جمهوری اسلامی ایران به اجلاس‌های مقدماتی APT ارائه شده که اکثر آنها مورد پذیرش قرار گرفته و در اجلاس سران مختار(PP - ۱۴) مطرح خواهد شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نوزدهمین کنفرانس جهانی " اجلاس سران مختار PP - ۱۴ " حضور می‌یابد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی وزارت ارتباطات، حسین ملک مدیر کل امور بین‌‌الملل و مطالعات راهبردی، با بیان این خبر گفت: دکتر محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جهت شرکت در این اجلاس که از تاریخ ۲۰ اکتبر لغایت ۷ نوامبر ۲۰۱۴ برابر با ۲۸ مهر لغایت ۱۶ آبان در بوسان کره جنوبی برگزار می‌شود، در راس هیاتی عالی رتبه عازم کره جنوبی است.

به گفته ملک در این اجلاس که با حضور بیش از ۱۹۰ کشور جهان تشکیل می‌شود، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با سخنرانی در روز نخست این اجلاس، سیاست‌های حوزه ICT در کشور را تبیین خواهند کرد.

وی پیش‌بینی کرد که در حاشیه این اجلاس، وزیر ارتباطات با همتایان خود دیدار و در زمینه توسعه روابط دو جانبه و همکاری در مجامع بین‌المللی گفت‌و‌گو کند.

مدیرکل امور بین‌الملل و مطالعات راهبردی همچنین مهمترین دستور کار نوزدهمین اجلاس سران مختار را انتخاب مدیران ارشد برای ردیف‌های سازمانی آن از جمله انتخاب دبیرکل، معاون دبیرکل، مدیران دفاتر سه‌گانه، و اعضاء هیأت مقررات رادیویی RRB و کشورهای عضو شورای ITU عنوان کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران در دو بخش کاندیدای عضویت در این مجمع تخصصی است.

ملک خاطر نشان کرد: در طول ۲ سال گذشته ۴۲ سند از سوی جمهوری اسلامی ایران به اجلاس‌های مقدماتی APT ارائه شده که اکثر آنها مورد پذیرش قرار گرفته و در اجلاس سران مختار(PP - ۱۴) مطرح خواهد شد.

کنفرانس سران مختار(Plenipotentiary Conferences) بالاترین مرجع سیاستگذاری اتحادیه جهانی مخابرات ITU است که هر چهار سال یک بار به منظور تعیین سیاست‌های کلی اتحادیه، هماهنگی استراتژی و برنامه‌های مالی چهار سال آینده، انتخاب مدیران ارشد اتحادیه، اعضای شورا و اعضای هیات ارتباطات رادیویی تشکیل می‌شود.

ارتباطات و فناوری اطلاعات امور بین الملل جمهوری اسلامی ایران جهان روابط عمومی سه گانه کره جنوبی مخابرات معاون اجلاس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر