کد خبر: 219015 A

محمد شریعتمداری خبر داد؛

معاون اجرایی رییس جمهور از افتتاح خط ترانزیتی شرق دریای خزر ظرف یک ماه آینده خبر داد.

معاون اجرایی رییس جمهور از افتتاح خط ترانزیتی شرق دریای خزر ظرف یک ماه آینده خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمد شریعتمداری در بازدید از خط ترانزیتی شرق دریای خزر(گرگان – اینچه برون – ترکمنستان) ضمن مثبت ارزیابی کردن روند پیشرفت کار، اظهار کرد: امیدواریم ظرف یکماه آینده بتوانیم این خط ترانزیتی را به بهره برداری برسانیم.

معاون اجرایی رئیس جمهور که به اتفاق هیأتی از نهاد ریاست جمهوری به منظور بررسی آخرین وضعیت راه آهن اینچه برون – ترکمنستان صبح دیروز وارد گلستان شده است، گفت: این خط ریلی با حضور رؤسای جمهور سه کشور ایران، ترکمنستان و قزاقستان به بهره برداری خواهد رسید.

وی ادامه داد: این خط ریلی ترانزیتی، قابلیت انتقال ۱۰ میلیون تن بار را خواهد داشت.

شریعتمداری در خصوص ایستگاه تغییر بوژی و حساسیت های مربوط به آن نیز گفت: با توجه به اینکه ایران و ترکمنستان قرارداد مشترکی دارند و نیمی از فعالیتها از جمله ساخت لوکوموتیو در ایران انجام می شود، یقیناً ایستگاه تغییر بوژی در ایران نیز ساخته خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: توجه به خطوط ریلی از اولویتهای دولت یازدهم است و این توجه به دو محور خطوط ریلی داخلی و خطوط ریلی ترانزیتی تقسیم می شود.

خط ریلی گرگان – اینچه برون – ترکمنستان به دلیل آنکه کریدور ایران، ترکمنستان و کشورهای آسیای میانه بوده به شدت مورد توجه دولت و شخص رییس جمهور است.

ایران ترکمنستان دریای خزر دولت راه آهن رییس جمهور قزاقستان معاون اجرایی رئیس جمهور نهاد ریاست جمهوری خط
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر